Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Microsoft ofron 1.2 milion dollare per fat search & Tran

Microsoft ofron 1.2 milion dollare per fat search & Tran

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Gjiganti amerikan i softuerėve, Microsoft, i ka bėrė njė ofertė joshėse prej 1.2 milionė dollarėsh kompanisė Fast Search & Transfer.

Kompania norvegjeze njihet pėr krijimin e softuerėve qė lehtėsojnė kėrkimin nė internet – dhe ky hap i Microsoftit konsiderohet si orvatje pėr t’u pėrballur me kompaninė tjetėr gjigante, Google, qė po ashtu ka shprehur interesim pėr softuerėt e menaxhimit nė internet.

Microsoft ėshtė i gatshėm tė marrė pėrsipėr 42 % tė aksioneve tė Fastit, pasi ai njihet si furnizuesi mė i madh nė sistemet e kėrkimit dhe pėr organizimin e dokumenteve tė ndėrmarrjeve dhe informacioneve tė tjera.

Fast gjithashtu ka krijuar edhe njė faqe-kėrkimi, qė pėrdoret nga shoqėritė e ndryshme, tė cilat u lejojnė konsumatorėve tė tyre hulumtim tė lehtė nė faqet e internetit.

Fast u ka kėshilluar aksionarėve tė pranojnė ofertėn e Microsoftit, i cili e ēon vlerėn e aksioneve nė rreth 1.2 milionė dollarė.


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
ju flm per mirkuptimin


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi