Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Hdd 4tb

Hdd 4tb

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Hdd 4tb prej Fri Jan 11 2008, 04:43

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Nje hard disc nga kater terabajt apo 4TB mund te jete realitet deri ne vitin 2011 dhe per kete do te kujdeset kompanija nano teknologjike Hitachi, kjo kompani ka aritur tja zvogeloj koken diskut per te lexuar dhe te shkruar. tashme ajo koke eshte me e vogel per thuajse 2000 here dhe me e vogel nga trashesia e qimes se flokeve te njeriut.

Hitachi njofti per kete perparim se do te filloj te ngjall eren e terabajtit, ksi disku nga 4TB mund te ruhen me shume se 1 miljon kenge, hitachi planifikon te prodhoje nje hard disk per desktop me madhesi te 4TB dhe per laptop 1TB kjo do te thote se kapaciteti i disqeve te forte do te vazhdoje me duplimin ne secilen 2 vjet


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi