Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Windows Server 2008

Windows Server 2008

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Windows Server 2008 prej Fri Jan 11 2008, 04:51

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Microsofti Leshoi Windows Server 2008, i cili permban shume opcione per te krijuar nje server ne linje me Web, Virtualizacion, Sigurim etj. Windows Server 2008 ka opcion te NAP (Network Access Protection) nje framework i ri per IT administratoret te definojne shendetin e nje rrjeti i cili permban restrikcione te lloj llojshme, veq kesaj ka opcion te Server Core i cili leshohet si BETA 2 me GUI interfejs dhe mos harojme per opcionin Server Managment i cili mundeson te menaxhohet Windows 2008 me lehte


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi