Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Dėshtojnė kompjuterėt nė Stacionin Ndėrkombėtarė Hapėsinorė

Dėshtojnė kompjuterėt nė Stacionin Ndėrkombėtarė Hapėsinorė

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Zyrtarėt nga NASA raportojnė qė kompjuterėt Rus qė bėjnė kontrollimin e furnizimit me oksigjen dhe ujė nė Stacionin Ndėrkombėtarė Hapėsinorė kanė dėshtuar. Mirėpo, tre pjesėtarėt e Stacionit si dhe shtatė astronautėt vizitues nuk gjenden nė rrezik tė menjėhershėm pasi qė sistemet tjera vitale janė ende nė funksion.

Inxhinierėt nuk janė tė sigurt pse kėta kompjuterė janė ndalė sė punuari pasi qė njė gjė e tillė nuk ka ndodhur asnjėherė mė parė. Mirėpo, zyrtari i NASAs i cili ėshtė pėrgjegjės pėr Stacionin Ndėrkombėtarė Hapėsinorė deklaroi qė ky problem pritet tė zgjidhet brenda ditėve tė ardhshme.

Pa makinėn Ruse pėr mbikėqyrjen e furnizimit me oksigjen, Stacioni do tė ketė vetėm 56-ditė me furnizim tė oksigjenit. Nėse deri atėherė nuk bėhet ndonjė zgjidhje tė kėtij problemi atėherė stafi i Stacionit Ndėrkombėtarė Hapėsinorė do tė jetė i detyruar qė tė kthehet mė herėt nė Tokė.


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi