Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Ēėshtja Kombėtare » Kėshilli i Sigurimit diskuton pėr Kosovėn

Kėshilli i Sigurimit diskuton pėr Kosovėn

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Kėshilli i Sigurimit diskuton pėr Kosovėn prej Fri Jan 11 2008, 10:51

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Kėshilli i Sigurimit tė Kombeve tė Bashkuara nė Nju Jork zhvilloi njė seancė tjetėr mbi tė ardhmen e Kosovės por nuk arriti tė zgjidhė mosmarrėveshjet midis shqiptarėve tė Kosovės dhe Serbisė.

Diplomatėt amerikanė dhe ata tė Bashkimit Evropian thanė pas takimit se pikėpamjet e tė dyja palėve janė tė papajtueshme duke shtuar se sipas mendimit tė tyre janė ezauruar tė gjitha mundėsitė pėr arritjen e njė zgjidhjeje pėrmes negociatave.

Udhėheqėsit serbė kanė ofruar autonomi tė gjerė pėr shqiptarėt e Kosovės me shumė elementė tė njė shteti, por kėmbėngulin qė tė ruajnė sovranitetin mbi Kosovėn. Shqiptarėt e Kosovės nuk pranojnė asgjė mė pak se sa pavarėsia.

Rusia mbėshtet qėndrimin e Serbisė dhe ka kėrcėnuar t'i verė veton cdo rezolute qė do tė njihte pavarėsinė e Kosovės. Shtetet e Bashkuara dhe shumė vende evropiane kanė lėnė tė kuptohet se janė tė gatshme ta njohin pavarėsinė.

Takimi i sotėm u zhvillua me dyer tė mbyllura. Treshja Ndėrkombėtare raportoi rreth bisedimeve 120 ditėshe mes Prishtinės dhe Beogradit, tė cilat pėrfunduan mė 10 dhjetor pa ndonjė rezultat.


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
ju flm per mirkuptimin


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
keto lajem u mundesuan nga Ma-Origano


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

Sponsored content


Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi