Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Ēėshtja Kombėtare » Pesė bursa pėr studentėt nga Malėsia

Pesė bursa pėr studentėt nga Malėsia

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Pesė bursa pėr studentėt nga Malėsia prej Fri Jan 11 2008, 21:50

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
KOMPANIA "EURO PACT" DO TĖ NDAJĖ BURSA PĖR STUDENTĖT E MALĖSISĖ

Pesė bursa pėr studentėt nga Malėsia


Tuz- Kompania e suksesshme "Euro Pact", me seli nė Tuz, me pronar dhe drejtor ekzekutiv Nrekė Gojēaj, me qėllim tė stimulimit tė studentėve nga Malėsia, pėr disa degė tė caktuara, kėto ditė shpalli njė konkurs pėr ndarjen e 5 bursave pėr vitin akademik 2007/08.
Tė drejtė aplikimi kanė studentėt e Fakultetit Ekonomik, pastaj ata tė Arkitekturės, tė Ndėrtimtarisė, tė Mjekėsisė dhe, sė fundi, ata tė Hotelierisė-turizmit.
Fondi i pėrgjithshėm pėr ndarjen e bursave ėshtė pesė mijė euro.
Bursa individuale vjetore ėshtė njė mijė euro dhe paguhet nė dy kėste, nė shumėn prej pesėqind euro pėr njė semestėr.
Studentėt e interesuar, kanė afatin qė fletėparaqitjen bashkė me dokumentacionin e nevojshėm ta dėrgojnė pesėmbėdhjetė ditė nga dita e shpalljes sė konkursit, nė adresėn: "Euro Pact" SHPK, Tuz pn, me shėnimin - pėr komisionin e autorizuar pėr ndarjen e "Bursave Euro-Pact", ose nė e-mail: europactZcg.yu
Tė interesuarit, bashkė me fletėparaqitjen duhet tė dorėzojnė edhe njė autobiografi tė shkurtėr, pastaj ēertifikatėn pėr regjistrimin e rregullt nė fakultet, ēertifikatėn mbi provimet e dhėna dhe notėn mesatare, si dhe ēertifikata tė tjera qė ju i vlerėsoni se mund tė jenė tė rėndėsishme gjatė vendosjes.
Ata studentė qė do tė fitojnė bursėn nuk janė tė obliguar qė pas pėrfundimit tė shkollimit tė punėsohen nė "Euro Pact".


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

2Normal Re: Pesė bursa pėr studentėt nga Malėsia prej Fri Jan 11 2008, 21:51

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
ju flm per mirkuptimin keto lajme u mundesuan nga un


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi