Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Ēėshtja Kombėtare » SHBA-PAVARESIA E KOSOVES

SHBA-PAVARESIA E KOSOVES

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal SHBA-PAVARESIA E KOSOVES prej Sat Jan 12 2008, 02:52

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Nėn Sekretari amerikan i Shtetit Nikolas Bėrns shprehu mbėshtetjen e plotė tė Shteteve tė Bashkuara pėr zgjidhjen sa mė shpejt tė statusit pėrfundimtar tė Kosovės dhe u bėri thirrje udhėheqėsve tė saj tė punojnė nė mėnyrė paqėsore dhe me pėrgjegjshmėri gjatė periudhės qė ata vėnė nė zbatim zgjidhjen e statusit. Bėrns i bėri kėto komente duke pėrshėndetur Presidentin Fatmir Sejdiu, tė Lidhjes Demokratike dhe Kryeministrin Hashim Thaēi, tė Partisė Demokratike, pėr formimin e qeverisė sė koalicionit. Zyrtari i lartė amerikan i pėrshėndeti tė dy udhėheqėsit pėr deklaratat e tyre nė mbėshtetje tė njė Kosove .Gjithėpėrfshirėse, ku popullsia serbe dhe pakicat e tjera janė tė mirėpritura. Bėrns po ashtu theksoi angazhimin e fuqishėm tė Shteteve tė Bashkuara pėr tė ndihmuar udhėheqjen e re tė Kosovės tė pėrballojė sfidat e shumta tė sė ardhmes. Shtetet e Bashkuara besojnė se zbatimi me shpejtėsi i Planit Ahtisari, pėrfshirė rekomandimet e tij pėr pavarėsi tė mbikqyrur dhe pėr mbrojtjen e pakicave, do tė nxisė stabilitet rajonal, duke u krijuar mundėsi si Serbisė edhe Kosovės tė ecin pėrpara nė rrugėn drejt njė bashkėpunimi mė tė madh me NATO-n dhe Bashkimin Evropian.


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi