Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Arti Dhe Kultura «« » Historia Shqiptare » Historia e shqiperise

Historia e shqiperise

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Historia e shqiperise prej Sat Jan 12 2008, 03:03

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Lashtesia (Paleoliti [1,5 milion - 10,000 vjet Para Krishtit] deri Pushtimi Romak)

 1. Epir + Dardani + Iliri = Shqipėri
 2. Lindja dhe zhvillimi i qyteteve Ilire


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

2Normal Re: Historia e shqiperise prej Sat Jan 12 2008, 03:04

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e

 1. Titulli
 2. Titulli
 3. Titulli
 4. Titulli
 5. Titulli
 6. Titulli
 7. Titulli
 8. Titulli
 9. Titulli
 10. Titulli
 11. Titulli
 12. Titulli
 13. Titulli
 14. Titulli
 15. Titulli
 16. Titulli
 17. Titulli
 18. Titulli
 19. Titulli
 20. Titulli
 21. Titulli
 22. Titulli
 23. Titulli
 24. Titulli
 25. Titulli
 26. Titulli
 27. Titulli
 28. Titulli
 29. Titulli
 30. Titulli
 31. Titulli
 32. Titulli
 33. Titulli
 34. Titulli
 35. Titulli
 36. Titulli


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

3Normal Re: Historia e shqiperise prej Sat Jan 12 2008, 03:06

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e


 1. Titulli
 2. Titulli
 3. Titulli
 4. Titulli
 5. Titulli
 6. Titulli
 7. Titulli


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

4Normal Re: Historia e shqiperise prej Sat Jan 12 2008, 03:07

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e

 1. Mesjeta Shqiptare (shek. V - shek. XV)
 2. Titulli
 3. Titulli
 4. Titulli
 5. Titulli
 6. Titulli
 7. Titulli
 8. Titulli
 9. Titulli
 10. Titulli
 11. Titulli
 12. Titulli
 13. Titulli
 14. Titulli
 15. Titulli
 16. Titulli
 17. Titulli
 18. Titulli
 19. Titulli
 20. Titulli
 21. Titulli
 22. Titulli
 23. Titulli
 24. Titulli
 25. Titulli
 26. Titulli
 27. Titulli
 28. Titulli
 29. Titulli
 30. Titulli
 31. Titulli
 32. Titulli
 33. Titulli
 34. Titulli
 35. Titulli
 36. Titulli
 37. Titulli
 38. Titulli
 39. Titulli
 40. Titulli
 41. Titulli
 42. Titulli
 43. Titulli
 44. Titulli
 45. Titulli
 46. Titulli
 47. Titulli
 48. Titulli
 49. Titulli
 50. Titulli
 51. Titulli
 52. Titulli
 53. Titulli
 54. Titulli
 55. Titulli


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

5Normal Re: Historia e shqiperise prej Sat Jan 12 2008, 03:08

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e

 1. Pushtimi Osman (prej shek. XV - shek. XIV)
 2. Regjistri turk i vitit 1485
 3. Barleti, ikonografia dhe poezitė e para pėr Skėnderbeun
 4. Mbi jeten e Gjegj Kastriotit
 5. Kosova gjatė luftėrave austro-turke
 6. Historia e Gjergj Kastriot Skenderbeut
 7. Doreshkrim Historik Unikal i shek. XVIII
 8. Titulli
 9. Titulli
 10. Titulli
 11. Titulli
 12. Titulli
 13. Titulli
 14. Titulli
 15. Titulli
 16. Titulli
 17. Titulli
 18. Titulli
 19. Titulli
 20. Titulli
 21. Titulli
 22. Titulli
 23. Titulli
 24. Titulli
 25. Titulli
 26. Titulli
 27. Titulli
 28. Titulli
 29. Titulli
 30. Titulli
 31. Titulli
 32. Titulli
 33. Titulli
 34. Titulli
 35. Titulli
 36. Titulli
 37. Titulli
 38. Titulli
 39. Titulli
 40. Titulli
 41. Titulli
 42. Titulli
 43. Titulli
 44. Titulli
 45. Titulli
 46. Titulli
 47. Titulli
 48. Titulli
 49. Titulli
 50. Titulli
 51. Titulli
 52. Titulli
 53. Titulli
 54. Titulli
 55. Titulli


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

6Normal Re: Historia e shqiperise prej Sat Jan 12 2008, 03:08

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Rilindja Kombetare (vitet '30 shek. XIX - 1912)

 1. Titulli
 2. Titulli
 3. Titulli
 4. Titulli
 5. Titulli
 6. Titulli
 7. Titulli
 8. Titulli
 9. Titulli
 10. Titulli


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

7Normal Re: Historia e shqiperise prej Sat Jan 12 2008, 03:10

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e

 1. Titulli
 2. Titulli
 3. Titulli
 4. Titulli
 5. Titulli
 6. Titulli
 7. Titulli
 8. Titulli
 9. Titulli
 10. Titulli
 11. Titulli


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

8Normal Re: Historia e shqiperise prej Sat Jan 12 2008, 03:11

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e

 1. Titulli
 2. Titulli
 3. Titulli
 4. Titulli
 5. Titulli
 6. Titulli
 7. Titulli
 8. Titulli
 9. Titulli
 10. Titulli
 11. Titulli
 12. Titulli
 13. Titulli
 14. Titulli
 15. Titulli
 16. Titulli
 17. Titulli
 18. Titulli
 19. Titulli
 20. Titulli
 21. Titulli
 22. Titulli
 23. Titulli
 24. Titulli
 25. Titulli
 26. Titulli
 27. Titulli
 28. Titulli
 29. Titulli
 30. Titulli
 31. Titulli
 32. Titulli
 33. Titulli
 34. Titulli


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

9Normal Re: Historia e shqiperise prej Sat Jan 12 2008, 03:12

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e

 1. Pavaresia (1912-1924)
 2. Qendrimet e klerit katolik mbi pavaresine
 3. Luigj Gurakuqi mbi shtetin ne Shqipni
 4. Kongresi i Lushnjes 27 janar 1920
 5. Shqipėria nė vorbullėn e Luftės sė Parė Botėrore
 6. Fan Noli mbi ceshtjen tone kombetare
 7. Titulli
 8. Titulli
 9. Titulli
 10. Titulli
 11. Titulli
 12. Titulli
 13. Titulli
 14. Titulli
 15. Titulli
 16. Titulli
 17. Titulli
 18. Titulli
 19. Titulli
 20. Titulli
 21. Titulli
 22. Titulli
 23. Titulli
 24. Titulli
 25. Titulli
 26. Titulli
 27. Titulli
 28. Titulli
 29. Titulli
 30. Titulli
 31. Titulli
 32. Titulli
 33. Titulli
 34. Titulli
 35. Titulli
 36. Titulli
 37. Titulli
 38. Titulli
 39. Titulli
 40. Titulli
 41. Titulli
 42. Titulli
 43. Titulli
 44. Titulli
 45. Titulli
 46. Titulli
 47. Titulli
 48. Titulli
 49. Titulli
 50. Titulli
 51. Titulli
 52. Titulli
 53. Titulli


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

10Normal Re: Historia e shqiperise prej Sat Jan 12 2008, 03:12

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Mbretnia Shqiptare (1924-1939)

 1. Vrasja e tretė e Bajram Currit
 2. Titulli
 3. Titulli
 4. Titulli
 5. Titulli
 6. Titulli
 7. Titulli
 8. Titulli
 9. Titulli
 10. Titulli
 11. Titulli
 12. Titulli
 13. Titulli
 14. Titulli
 15. Titulli
 16. Titulli
 17. Titulli
 18. Titulli
 19. Titulli
 20. Titulli
 21. Titulli
 22. Titulli
 23. Titulli
 24. Titulli
 25. Titulli
 26. Titulli
 27. Titulli
 28. Titulli
 29. Titulli
 30. Titulli
 31. Titulli
 32. Titulli
 33. Titulli
 34. Titulli
 35. Titulli
 36. Titulli
 37. Titulli
 38. Titulli
 39. Titulli
 40. Titulli
 41. Titulli
 42. Titulli
 43. Titulli
 44. Titulli
 45. Titulli
 46. Titulli
 47. Titulli
 48. Titulli
 49. Titulli
 50. Titulli
 51. Titulli
 52. Titulli
 53. Titulli


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

11Normal Re: Historia e shqiperise prej Sat Jan 12 2008, 03:13

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Lufta e II. Boterore (1939-1944)

 1. Ja "mėkatet" e Shqipėrisė pėr luftėn italo-greke
 2. Barbarite greke ne Shqiperi
 3. Hebrejtė, ja si u mbrojtėn nė Delvinė e Sarandė
 4. Titulli
 5. Ushtaraket e ekzekutuar nga Enver Hoxha
 6. Historia dhe e sotmja e minoritetit grek nė Shqipėri
 7. Emra katolike dhe versioni i tyre ne shqip
 8. Titulli
 9. Titulli
 10. Titulli
 11. Titulli
 12. Titulli
 13. Titulli
 14. Titulli
 15. Titulli
 16. Titulli
 17. Titulli
 18. Titulli
 19. Titulli
 20. Titulli
 21. Titulli
 22. Titulli
 23. Titulli
 24. Titulli
 25. Titulli
 26. Titulli
 27. Titulli
 28. Titulli
 29. Titulli
 30. Titulli
 31. Titulli
 32. Titulli
 33. Titulli
 34. Titulli
 35. Titulli
 36. Titulli
 37. Titulli
 38. Titulli
 39. Titulli
 40. Titulli
 41. Titulli
 42. Titulli
 43. Titulli
 44. Titulli
 45. Titulli
 46. Titulli
 47. Titulli
 48. Titulli
 49. Titulli
 50. Titulli
 51. Titulli
 52. Titulli
 53. Titulli
 54. Titulli
 55. Titulli


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

12Normal Re: Historia e shqiperise prej Sat Jan 12 2008, 03:14

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e

 1. Diktatura Komuniste (1945-1991)
 2. Ermenji: Dokumentim i hidhur i historise se re shqiptare
 3. Incidenti i Korfuzit 22 tetor 1946
 4. Historiku i burgut te Tiranes
 5. Si e formuam organizatėn e fshehtė "Bashkimi Shqiptar" nė 1945
 6. Kryengritja antikomuniste e vitit 1945
 7. Enver Hoxha i preu kokėn nipit ballist, Abaz Omari
 8. Titulli
 9. Titulli
 10. Titulli
 11. Titulli
 12. Titulli
 13. Titulli
 14. Titulli
 15. Titulli
 16. Titulli
 17. Titulli
 18. Titulli
 19. Titulli
 20. Titulli
 21. Titulli
 22. Titulli
 23. Titulli
 24. Titulli
 25. Titulli
 26. Titulli
 27. Titulli
 28. Titulli
 29. Titulli
 30. Titulli
 31. Titulli
 32. Titulli
 33. Titulli
 34. Titulli
 35. Titulli
 36. Titulli
 37. Titulli
 38. Titulli
 39. Titulli
 40. Titulli
 41. Titulli
 42. Titulli
 43. Titulli
 44. Titulli
 45. Titulli
 46. Titulli
 47. Titulli
 48. Titulli
 49. Titulli
 50. Titulli
 51. Titulli
 52. Titulli
 53. Titulli
 54. Titulli
 55. Titulli


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

13Normal Re: Historia e shqiperise prej Sat Jan 12 2008, 03:15

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e

 1. Demokracia pluraliste (1990 - sot)
 2. Titulli
 3. Titulli
 4. Titulli
 5. Titulli
 6. Titulli
 7. Titulli
 8. Titulli
 9. Titulli
 10. Titulli
 11. Titulli
 12. Titulli
 13. Titulli
 14. Titulli
 15. Titulli
 16. Titulli
 17. Titulli
 18. Titulli
 19. Titulli
 20. Titulli
 21. Titulli
 22. Titulli
 23. Titulli
 24. Titulli
 25. Titulli
 26. Titulli
 27. Titulli
 28. Titulli
 29. Titulli
 30. Titulli
 31. Titulli
 32. Titulli
 33. Titulli
 34. Titulli
 35. Titulli
 36. Titulli
 37. Titulli
 38. Titulli
 39. Titulli
 40. Titulli
 41. Titulli
 42. Titulli
 43. Titulli
 44. Titulli
 45. Titulli
 46. Titulli
 47. Titulli
 48. Titulli
 49. Titulli
 50. Titulli
 51. Titulli
 52. Titulli
 53. Titulli
 54. Titulli
 55. Titulli


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

14Normal Re: Historia e shqiperise prej Sat Jan 12 2008, 03:16

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Historia e Familjeve Shqiptare (fillim - sot)

 1. Vėshtrim i shkurtėr historik pėr fisin e Kelmendit
 2. Historia e qyteteve Shqiptare
 3. Shqiptarėt nė Rumani, njė histori e lashtė
 4. Albanese ne Italisht
 5. Titulli
 6. Titulli
 7. Titulli
 8. Titulli
 9. Titulli
 10. Titulli
 11. Titulli
 12. Titulli
 13. Titulli
 14. Titulli
 15. Titulli
 16. Titulli
 17. Titulli
 18. Titulli
 19. Titulli
 20. Titulli
 21. Titulli
 22. Titulli
 23. Titulli
 24. Titulli
 25. Titulli
 26. Titulli
 27. Titulli
 28. Titulli
 29. Titulli
 30. Titulli
 31. Titulli
 32. Titulli
 33. Titulli
 34. Titulli
 35. Titulli
 36. Titulli
 37. Titulli
 38. Titulli
 39. Titulli
 40. Titulli
 41. Titulli
 42. Titulli
 43. Titulli
 44. Titulli
 45. Titulli
 46. Titulli
 47. Titulli
 48. Titulli
 49. Titulli
 50. Titulli
 51. Titulli
 52. Titulli
 53. Titulli
 54. Titulli


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

15Normal Re: Historia e shqiperise prej Sat Jan 12 2008, 03:17

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e

 1. Libra dhe doreshkrime te huaja (fillim - sot)
 2. Robert d’Angély: Enigma (5 vėllime)
 3. Dr. Hollandi: Njė takim i kėndshėm, njė bisedė e ėmbėl me Ali Pashė Tepelena
 4. DR Oakley Hill: An Englishman in Albania
 5. Enciklopedia Katolike mbi Shqiperine
 6. Titulli
 7. Titulli
 8. Titulli
 9. Titulli
 10. Titulli
 11. Titulli
 12. Titulli
 13. Titulli
 14. Titulli
 15. Titulli
 16. Titulli
 17. Titulli
 18. Titulli
 19. Titulli
 20. Titulli
 21. Titulli
 22. Titulli
 23. Titulli
 24. Titulli
 25. Titulli
 26. Titulli
 27. Titulli
 28. Titulli
 29. Titulli
 30. Titulli
 31. Titulli
 32. Titulli
 33. Titulli
 34. Titulli
 35. Titulli
 36. Titulli
 37. Titulli
 38. Titulli
 39. Titulli
 40. Titulli
 41. Titulli
 42. Titulli
 43. Titulli
 44. Titulli
 45. Titulli
 46. Titulli
 47. Titulli
 48. Titulli
 49. Titulli
 50. Titulli
 51. Titulli


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

Sponsored content


Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi