Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Celular Multmedial me ekran te ndjeshem ne prekje

Celular Multmedial me ekran te ndjeshem ne prekje

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Samsungu jug-korean i ka paraqitur publikut celularin e saj e tij mė tė ri tė pajisur me mundėsi multimediale, e lajmi i mirė ėshtė qė ky celular i dedikohet pikėrisht tregut evropian.

Samsung F490 do tė duhej qė nė tregjet e disa vendeve evropiane tė paraqitet qysh prej muajit shkurt, dhe atė me ēmim rreth 530 euro. Ēmimi tingėllon bukur “i kripur”, por kur shikohet se ēfarė pėrmban nėn mbėshtjellėsin e tij, bėhet e qartė pse ēmimi ėshtė aq i lartė.

F490 pėrmban ekran me diagonale pre 3.2 inēėsh dhe nė tėrėsi ėshtė i ndjeshėm nė prekje, derisa ai mundėson paraqitjen e fotografive, video materiale dhe pėrmbajtjeve tė internetit nė formatin 16:9, mirėpo shfrytėzuesit tė cilėt duan mund ta pėrdorin atė edhe nė mėnyrė klasike.

Pos tjerash bėhet fjalė pėr pajisjen HSDPA/UMTS/EDGE me kamerė tė integruar prej 5-megapikselėsh, mbėshtetje pėr pothuajse tė formatet e dosjeve audio e video, mbėshtetje tė plotė pėr tė shėtitur nėpėr internet dhe me shfletuesin paraprakisht tė instaluar Google, 130 MB tė memories sė integruar tė cilėn nėpėrmes qasjes microSD ėshtė e mundur tė zmadhohet edhe mė shumė, pesha e pajisjes ėshtė 102 gramė, derisa dimensionet e tij janė 115 x 53.5 x 11.8 milimetra.

Pjesa pėr udhėheqjen me celularin Samsung F490, e quajtur Croix UI, ka fituar ēmimin e sivjetmė tė iF Communication Design Award 2007 dhe thuhet qė mundėson pėrjetim tė mirė gjatė udhėheqjes me mundėsitė qė ofron nėpėrmes ekranit tė ndjeshėm nė prekje.


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi