Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Arti Dhe Kultura «« » Humor Dhe Barceleta » Humor te perzgjedhur!

Humor te perzgjedhur!

Shko tek faqja : 1, 2  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 2]

1Normal Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:33

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
FshatariNa ishte nje here nje fshatar i cili nuk kishte pare asnjehere film ne kinema.Ai vendos te shkoje dhe pret bileten kor shkon tek dera sportelisti igris pjesen e duhur fshatari i merzitur shkon dhe pret tjeteren kete pune e ben disa here kukur filmi kishte filluar biletashitesi e pyet pse mer kaq shume bileta-Ai pergjigjet eshte nje trap tek dera qe mi gris -pergjigjet fshatari.


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

2Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:33

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Kine


Ishte nisur austria dhe do ti hapte lufte kines mbas disa ditesh kishin arritur ne kine.Ministrat deputet e gjithe te shqetesuar s'di si tja thojne presidentit,e shkon ministri i mbrojtjes e i thot i nderuar: kane ardhur austriaket te na hapin lufte presidenti i cuditur e pyet kush jan keto i pergjigje ministri nje shtet i vogel ne europe mir atehere i thot presidenti gjejni se ke kush hotel po rrijne.


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

3Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:33

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Si fitohet pasuria


Disa gazetare pyeten Anjelin se si ishte bere i pasur dhe ai ju pergjigj:
- Nje dite me dhuruan disa lireta, shkova ne treg dhe bleva nje koker dardhe. Ate dite nuk e hangra dardhen sepse nuk kisha uri. Te nesermen shkova perseri ne treg dhe pashe se cmimi i dardhave ishte rritur, keshtu shkova ne shtepi mora dardhen e shita dhe bleva disa kokra modhe. Te neserme ishte rritur cmimi i modheve, i shita dhe bleva ......
Nje gazetar i preu fjalen dhe e pyet i habitur:
- Ne kete menyre bere gjithe pasyrine??!!
Anjeli ju pergjigj:
- Jo nje dite me vdiq gjyshe dhe me la fabrikat e FIAT-it.


Hapa prap kete teme .....duke shpresuar qe mos te zhduket si tjetra !


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

4Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:34

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Nje dite nje femer po i ankohet te shoqes ... me mlleff ufffff si jane keta mashkujt , sa me shkojn nerva ,sa te shpifur qe jane ... Veq mos me dale... S'kane tjeter fjale ja kjo kuqka , lavirja ...

E shoqja ja kthen : mos dile aty ku te njohin ...


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

5Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:34

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Parashuta


Ishin shqiptari,greku,kinezi,gjermani dhe anglezi ne nje aeroplan.Por aeroplani u prish dhe keta kishin vetem4 parashuta.Hedhin short dhe i ra anglezit te rrinte ne aeroplan.Hidhen te tere dhe mbetet shqiptari e anglezi vetem athere shqiptari thote:\"Na merre parashuten se hodha kinezin me cante shpine!\"


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

6Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:34

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Dy hajdut

Dy hajdut po largoheshin nga vendi i krimit me motorciklete.Nga pas po i ndiqte policia.Ne nje moment Hajduti qe po i jepte motorcikletes i thote atij prapa :"Mbuloje pak me kembe targen qe te mos e marrin policet "
- jo more -ja pret tjetri -qe te me marrin numrin e kembes mua.Nje xhaxha ecte me bicikelet per ne shtepi
kalon nje djal me benc dhe e pershendet
i thote -xhaxhi per ku shkon
ne fshat i pergjigjet
eja te te coj une i thote djali
lidhe bicikleten pas makines se do ecim ngadal
nese do te ndalosh bjeri ziles dhe ne do ndalojme
-se mos ecni me shpejtesi i pyet xhaja
-jo i pergjigjet djali
dhe nisen ngadale pas pak i parakalon nje bmw me shpejtesi te madhe
dhe i fton ne gare
e shton shpejtesin dhe ky djali duke harruar se kishte xhajen nga mbrapa
me tej ishte nje polic ne nje postobllok ne sherbim
i ngre tabelen bmw te ndaloj po hic
-eh djem mendon me vete
sheh bencin dhe i ben shenje te ndaloj
dhe ky nuk ndalon
-te rinje mendon polici
por cmendet kur sheh xhajen qe i binte ziles te parakaloje


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

7Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:35

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Nxenesi & mesuesi


Nje dite nje nxenes i thote mesuesit:
-Mesus denohet njeriu per nje gje qe se ka bere?
-Kurre -thote mesuesi
-Keshtu qe edhe ti nuk do te denosh mua qe nuk i kam bere detyrat?-i tha nxenesi.


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

8Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:35

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Komandanti dhe ushtaret


Komandanti pyeti ushtaret a ishte i mjaftushem ushqimi javen qe kaloi dhe ushtaret pergjigjen natyrisht qe ishte i mjaftushem bile dhe teproj.Po tepricen ku e cuat? e hengrem dhe s'na doli.


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

9Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:35

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Kafshet e pyllit


Kafshet e pyllit do benin nje feste por kishin haruar te blinin birra.thote breshka do shkoj te blej une.u nis.kaloj nje ore s'ka,kaluan dy ore s'ka.kafshet u merziten.thote lepuri me mire te kisha vajtur vet dhe hap deren per te pare mos po vinte.shikon breshken dhe ajo e merzitur nga ato qe kishte degjuar i tha rri se nuk vete fare.


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

10Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:35

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Nje shkencetar Shqiptar merr pjese ne nje konference rreth kerkimeve arkeologjike. Filluan te mburren Amerikanet: - ne vendin tone germuam 25 metra nen dhe dhe gjetem kabllo telefoni. Dmth te paret tane kane perdorur telefona. I vjen rradha Shqiptarit: - Ne ne vendin tone germuam 50 m sgjetem gje, germuam edhe 50 m te tjere prape sgjetem gje ... dmth. te paret tane kane perdorur celular.


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

11Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:36

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Ishte Saliu me Skender gjinushin ne nje mbremje ne amerike me Bill klintonin po hanin darken mirepo aty luget dhe pirunjt ishin flori. Dhe Sali Berisha shikon Skender Gjinushin qe futi nje lug floriri ne xhep dhe skishte si ta merte 1 vet dhe tha " degjoni te dashur Amerikan une sjam vetem President Shqiptar por jam dhe magjistar, e shikoni kete lugen flori? Une e fus ne xhepin tim dhe e nxier nga xhepi Skender Gjinushit, donte sdonte skenderi e nxori lugen


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

12Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:36

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Ishin njeher budallenjt po udhetonin me avjon, dhe tani do provonte doktori cili nga keta budallenjt ishte permisuar dhe hap deren e Avionit dhe thote: Hidhuni shpejt luani futboll ne ajer, u hodhen te gjithe budanjellt ne te njejten kohe, vetem njeri nuk u hodh, Ou tha doktori ehe qenka permisuar ky hallall, i vete doktori ketij dhe i thote po ti pse nuk u hodhe te luash futboll ne ajer? Ou tha ky cuni ata i zun te gjitha vendet skam ca roli te bej, portjer tha doktori, fiuuuuu u hodh dhe ky....


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

13Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:36

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
hahahaaaaa,,,qa m'ke shti me qesh,,,edhe kafja mu derdh gati,,, lol


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

14Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:36

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Grua ēfarė kemi pėr mėngjes ?
-Byrek me spinaq- i thotė gruaja.

-Ne dreke:
-O grua ēfarė kemi pėr drek se me griu uria?
-Sallate me lakra - I thot gruaja.

-Ne darke:
-O grua ēfarė kemi pėr darke?
-Preshe me qepe kemi- i thotė gruaja.

-Lere fare se do iki te haj njė dorė bar nga lulishtja- tha burri...


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

15Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:37

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Kur shkon shqiptari ne Amerike, behet mbremje dhe vendose te shkoje ne nje hotel ku i duhej neser qe te zgjohej ne oren 07:00 te mengjesit sepse ne oren 08:00 e kishte trenin per te udhtuar me tutje. Shkon ne hotel dhe ekrkon nje dhome, mirepo recepsionisti i hotelit i thot se ka vetem nje divan te lire dhe se ne ate dhome flen nje zezak. Shqiptari pranon dhe kur shkon ne dhome menjeher e zen gjum. Mirepo ai fillon te kerrhat, pastaj zezaku nga inati ia lyn fytyren me ngjyre te zeze. Shqiptari nuk e ndegjon zezakin duke ia lyer fytyren dhe kur zgjohet ne mengjes jo siq e kishte parapare ne oren 07:00, por ne oren 07:30 minuta, nga ngutia harron ta shikon fytyren e tij. Kur shkon ne tren dhe e sheh fytyren e tij thot: "Uaaau - Ta haj djalli ate recepsionistin - Nuk me ka thirre mua por ate zezakun".


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

16Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:37

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
ju flm per mirkuptimin!


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

17Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:47

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Majmuni

Dy vajza adoleshente po laheshin nėn dush dhe njėra prej tyre tha:
-Majmunit tim tė vogėl kanė filluar ti dalin qimet.
Ndėrsa vajza tjetėr tha:
-Kurse majmuni im ka filluar tė hajė dhe banane...


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

18Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:48

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Martesa

A e dini qė nė kohėt e sotme 180% e grave nuk e duan martesėn!
Siē duket e kanė kuptuar qė pėr 60 gram salēiēe tė blejnė gjithė derrin.


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

19Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:49

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Lepuri

Lepuri ishte duke mprehur dhėmbėt. Kalon ujku dhe e pyet
-"Ēfarė po bėn o lepur"
-"Po mpreh dhėmbėt se dua tė ha luanin"-ia kthen lepuri.
Pas pak kalon ariu dhe e pyet. -"Ēfarė po bėn o lepur?"-
-"Po mpreh dhėmbėt se dua ta ha luanin"-ia kthen lepuri.
Mė pas kalon Luani rastėsisht dhe e pyet lepurin -"Ēfarė po bėn o lepur?"-
-"Ja po mpreh dhėmbėt se flas ndonjėherė budalliqe" -ia kthen lepuri.


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

20Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:49

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Shpėtimtarja

Nė ditarin e njė gruaje qė kishte udhėtuar me anije shkruante...
-E Martė, ėshtė dita e tretė e udhėtimit nė anije. Sot mu afrua kapiteni i anijes dhe po mė vardiset...
-E Mėrkurė, kapiteni i anijes mė ftoi pėr drek nė kabinėn e tij...
-E Enjte, kapiteni i anijes kėrkoi qė ta kalojė natėn me mua....
-E Premte, kapiteni i anijes m'u kėrcėnua se nėse nuk pranoj tė fle me tė do ta fundosi anijen me gjithė 387 pasagjerėt....
-E Shtunė, i shpėtova 387 pasagjerėt nga anija jonė!!!


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

21Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:50

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Femra e pėrsosur

Njeriu mbeti i pamartuar, sepse tėrė jetėn kėrkonte femėr tė pėrsosur. Kur u bė 70 vjeē, dikush e pyeti:
-"Ke udhėtuar tėrė botėn. Si nuk e gjete njė femėr tė pėrsosur."
Plaku u pikėllua shumė dhe tha: -"Njėherė isha afėr njė femre tė tillė".
Tjetri vazhdoi: -"Po ē'ndodhi? Pse nuk u martove me tė?"
Plaku, edhe mė tej i pikėlluar, ia ktheu: -"Ē'tė bėj? Ajo po ashtu kėrkonte mashkullin e pėrsosur."


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

22Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:50

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Dy pyetje

Femra e re erdhi te falltari. Ai i kėrkoi 20 dollarė dhe tha se do t'i
pėrgjigjet vetėm nė dy pyetje pėr atė shumė tė hollash.
Zonjusha e re pas mėdyshjes, megjithatė pagoi paratė dhe e pyeti:
-"A nuk ėshtė tepėr shtrenjtė pėr vetėm dy pyetje?"
-"Po, tepėr shtrenjtė ėshtė" -iu pėrgjigj falltari, "e cila ishte pyetja e dytė?".


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

23Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:51

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Fshatari dhe Ferrari

Njė fshatar u nis pėr te vajtur nga qyteti pėr nė fshat me biēikletė,kur para tij ndaloi njė shok,i cili ishte mė njė ferrari dhe ky i thotė :
-Hajde tė tė shpie unė nė fshat!Mbahu mirė pas makinės dhe unė do tė tėrheq!Nė qoftė se iki me shumė shpejtėsi ,atėherė ti bjeri ziles dhe unė do ta ul shpejtėsinė.Fshatari ra dakort.
Duke ikur rrugės parakalon njėri me Porsh.Ky qė kishte Ferraru nuk u mbajt,por e shkeli gazin dhe makina arriti menjėherė 180km nė orė.
Fshatari me biēikletė filloi t’i binte ziles i tmerruar,por shoku i tij nuk po ja vinte veshin fare.Ai donte t’ja kalonte Porshit.Porshi kalon nė njė postobllok tė policisė,me njė shpejtėsi aq te madhe saqė polici nuk e ndaloi dot dhe menjėherė merr nė radio shefin.
-Shef!Njė makinė me shpejtėsi nė rrugėn qendrore...
Pa mbaruar fjalėn,kalon Ferrari po me shpejtėsi tė madhe dhe polici i tmerruar merr prapė shefin nė radio:
-Shef! Njė makinė tjetėr kaloi me shpejtėsi tė madhe,po lėre atė...po ishte njėri me biēikletė qė i ishte ngjitur nga mbrapa dhe po i binte ziles qė ta parakalonte...


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

24Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:52

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Ja dhe disa te tjera:

Fėmija Kurioz

Njė herė njė fėmijė i vogėl pyet mamanė e tij qė ishte shtatėzanė :
-O -Mami,pse e ke barkun e madh ti? Dhe Mamaja ja kthen :
-Sepse pres njė femijė ..
Njė ditė djali shef njė burrė qė e kishte barkun e madh dhe e pyet:
-Xhaxhi po ti ēfarė po pret? Ai ja kthen :
-Po pres autobuzin! Fėmija i thotė :
-Po doli biēikletė do ma japėsh mua?


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

25Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:52

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Gagaēi Klandestin

Njė herė ishin pėr tu nisur disa klandestinė pėr nė Itali me skaf.
Rrugės klandestinėt e kishin lėnė qė nė kohė tė ndryshme tė rrinte njeri prej tyre roje dhe tė shifte pėr policine qė patrullonte nė det.
Mirėpo,njėri prej klandestineve ishte gagaē,dhe kur i ra rradha atij,ai seē donte tė thoshte diēka dhe ja bėnte :
-Po..po...pol....
Dhe pak sekonda mė vonė kapen nga policia dhe u kthyen mbrapsht,vetėm atėherė skafisti e kuptoi qė gagaēi donte tė thoshte fjalėn Policia...
Ata ishin tė vendosur te niseshin perseri,dhe prapė filluan te bėnin roje.
Kur i ra radha Gagaēit,ai pak minuta pasi po bėnte roje,filloi te thoshte :
-P-p-pp-ppp
Menjeherė tė gjithė u hodhėn nė det se menduan mos ishte Policia..
Ne atė moment gagaēi e thotė fjalėn e plotė:
-P-p-pesh-peshkaqeni...


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

26Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:56

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Gagaēi Parashutist

Ishin nje here disa Parashutiste te cilet benin prova.
Nje dite kishin ardhur inspektoret qe kontrollonin hedhjet,dhe kishin dhene urdher qe parashutistat para se te hapnin parashutat te numeronin nje here deri ne numrin 10-te,pastaj te hapnin parashutat.
Kur u hodhen parashutistat filluan ti hapnin parashutat me nje periudhe kohe prej 10-15 sekondash,vetem njeri prej tyre qe ishte Gagaē s’po e hapte...
Inspektoret shikonin qe poshte,dhe po vinin re qe gagaēi po i afrohej tokes dhe s’po e hapte parashuten.Ata e ndoqen me sy,dhe pane qe ai ra 100 metra larg tyre mbi nje mullar me bar.
Ata shkuan me vrap dhe e pane qe ai ishte gjalle,dhe po pėrshpėriste dicka!
Kur u afruan afer e degjuar mire qe ai po thoshte :
-P-pe-pesė Gj-gja-gjash-gjashtė....


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

27Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:57

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Skafisti

Nje here nje skafist kishte per te cuar nje rruge me Kineze per ne Itali.
Rruges skafisti i hedh ne det Kinezet,dhe kthehet perseri per ne Shqiperi.
Ne kohen qe kthenet i del nje peshkaqen perpara dhe i thote :
-Po boll duke hedhur vetem Kineze ore burr i dheut,se na zuri barku...


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

28Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:57

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Shqiptari Hileqar

Ishin nje here disa sportiste qe ktheheshin nga disa lojra Olimpike me avion.Ata ishin me kombesi te ndryshme,dhe midis tyre ishte dhe nje Shqiptar.Gjate rruges lajmerohen nga piloti qe avioni ishte prishur,dhe ata duhej te hidheshin me parashuta,mirepo sportistat ishin 11 vete,ndersa parashuta ishin vetem 10.
Dhe keshtu ata po diskutonin se kush prej tyre duhej te vdiste,dhe do benin nje short.Pa filluar shorti nderhyri Shqiptari dhe tha:
-Do vdes une,ndaj nxitoni te hidheni pa u rrezuar avioni!
Te gjithe po e pergezonin Shqiptarin,dhe i dhane fjalen qe familjen e tij do ta ndihmonin.
Nderkohe Shqiptari po i ndihmonte duke veshur cantat,dhe ata po hidheshin nje e nga nje..Ne fund Shqiptari ngeli me Amerikanin,dhe Amerikani ve re qe ngelej nje parashute per Shqiptarin,dhe i thote :
-Ja ku qenka edhe nje ēante per ty,duhet te kete gabuar piloti!
Ndersa shqiptari i thote duke qeshur :
-Po hec ore Amerikano,se une ja futa Kinezit,e hodha me ēante shpine...


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

29Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:57

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Harraqi

-Doktor,doktor vuaj nga amnezia.
-Qė kur?
-Qė kur,ēfarė?!


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

30Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:58

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Trashgimtari

-A tė ndihmoi ilaēi qė tė dhashė herėn e fundit?
-Shumė!
Gabimisht xhaxhai i piu ato,dhe unė mbeta i vetmi trashgimtar i pasurisė sė tij..


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

31Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:58

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Fėmija

Babi,pash nė ėndėrr sikur mė fale njėmijė lekė
-Mirė bir,mbaji dhe harrxhoji pėr ēfarė tė duash.


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

32Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:59

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Romantiku

Ajo: Ti mė kujton oqeanin...
Ai: Ti do tė thuash se unė jam i pa pėrmbajtur dhe romantik?
Ajo: Jo jo,e kam fjalėn qė mė vjen pėr tė vjellė !


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

33Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:59

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Ligji i Gravitetit

Babi,ē’ėshtė ligji i gravitetit?
Tė tė them tė drejtėn nuk e di.Ku ka kohė babi yt tė ndjekė punimet e Parlamentit dhe tė mėsojė pėr tė gjitha ligjet qė ai miraton?


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

34Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:59

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Shėnimi

I vdiq gruaja dhe i shoqi porositi qė nė pllakėn e varrit tė saj tė shkruhej:
’’ E di qė lotėt e mi nuk tė ringjallin,prandaj edhe qaj.’’


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

35Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 06:00

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Njeher nje burr i zhgenjyer nga dashuria merr djalin e tij edhe vendos te jetoj mes maleve qe i biri tij mos vuante si ai, pas shum vitesh jetese ne mal cuni u rrit edhe i ati i thot bir sot do zbresim ne qytet te blejm disa gjera, dhe te dy nisen per ne qytet, kur shkojn atje i biri shef femra edhe i thot te atit ,baba baba cjan kto, pata te keqen babi ,dhe ky ja pret a ma blen edhe mua nje pat o babi........


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

36Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 06:00

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
He pra i drejtohet profesori nje nxenseje,na flit per penisin
po e eshte prej kocke, dhe
tu ka dukur tu, ka dukur ty,ia kthen profesori
sidoqofte komplimente te dashurit.


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

37Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 06:01

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Biri im jam shume i merzitur me ty,nuk me ke dhene asnje lloj sadisfaksioni qe diten kur linde.Eshte e vertete babi,po para se te lindja?


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

38Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 06:01

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
O Nasi, c'fare dhurate te sollen per vitin e ri?
Nje k.. me sollen
a e ndron me nje shall?


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

39Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 06:01

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
C'fare ndryshimi ka nje ferrari me gruan?
Ferrarit pak vete i hypin


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

40Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 06:03

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Zinxhiri i marteses
<hr style="COLOR: #cccccc" SIZE=1>Zinxhiri i marteses eshte kaq i rende per tu mbajtur,saqe shpeshhere duhet te jene tre veta.


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

Sponsored content


Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 2]

Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi