Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Arti Dhe Kultura «« » Humor Dhe Barceleta » Humor te perzgjedhur!

Humor te perzgjedhur!

Shko tek faqja : Previous  1, 2

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 2 e 2]

1Normal Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 05:33

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
First topic message reminder :

FshatariNa ishte nje here nje fshatar i cili nuk kishte pare asnjehere film ne kinema.Ai vendos te shkoje dhe pret bileten kor shkon tek dera sportelisti igris pjesen e duhur fshatari i merzitur shkon dhe pret tjeteren kete pune e ben disa here kukur filmi kishte filluar biletashitesi e pyet pse mer kaq shume bileta-Ai pergjigjet eshte nje trap tek dera qe mi gris -pergjigjet fshatari.


Forumi aLbdigital
Jeta është e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anëtarit http://www.malesia.org

41Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 06:04

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
O burr a te pelqejne sutjenat e reja?Po c'fare po te duhen mi gru kur nuk ke gjo mrena me i mush?Po ti o burr pse mban breke atehere?


Forumi aLbdigital
Jeta është e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anëtarit http://www.malesia.org

42Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 06:04

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
E di qe ke bo sherr me gruan,si shkojne gjerat tani?Hee, erdhi ne gjunje tek une.Po c'fare te tha?Dil nga posht krevatit se ta tregoj une qefin.


Forumi aLbdigital
Jeta është e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anëtarit http://www.malesia.org

43Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 06:04

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Dy te dashuruar ishin nje mbremje ne nje qoshe te parkut.Hiqi syzet i thote e dashura se po me vret qafen.Pas 2 minutash: veri syzet se po lepin barin


Forumi aLbdigital
Jeta është e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anëtarit http://www.malesia.org

44Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 06:04

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Per policet
<hr style="COLOR: #cccccc" SIZE=1>Policet i lajne duart para,apo pasi urinojne?
I lajne gjate urinimit.


Pse policet nuk bejne me dashuri?
Sepse nuk kane prova me e fut mrena.


Sa barcaleta ka per police?
Vetem dy,te tjerat jane histori te verteta


4 police rrezikojne te mbyten ne liqenin e Ohrit.
Ju fik motorskafi, dhe zbriten per ta shtyre


Nje polic telefonon doktorin:
Shpejt doktor,shefi gelltiti stilolapsin,
ja tani po vij,por ju c'fare po beni nderkaq
s'ka problem, po perdorim nje laps.


Forumi aLbdigital
Jeta është e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anëtarit http://www.malesia.org

45Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 06:05

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Polici, policit: Pse e kruan koken me gjithe kapele?
Po pse ti kur kruan prapanicen i heq pantallonat?Pse polici kur shkon per te fjetur mbi komodine vendos nje gote me uje dhe nje bosh?Qe po ti pihet gjate nates pin,dhe ne qofte se nuk i pihet nuk pin.Pse qeshin policet kur vetetin?
Sepse kujtojne se po i nxjerrin ne fotografi.C'fare ndryshimi ka nje polic me nje shishe birre?
Asnje: te dy jane bosh nga qafa e siper


C'fare ndryshimi ka nje polic me nje teolog?
Teologu eshte nje studiues i Zotit,polici nje injorant te Zoti.


Forumi aLbdigital
Jeta është e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anëtarit http://www.malesia.org

46Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 06:05

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
police ndalojne prane nje prostitute.Sa kushton?
30 mije perpara,50 mije permbrapa.
Pse me shtrenjte per ne,pergjigjet njeri nag policet e ulur mbrapa?


Forumi aLbdigital
Jeta është e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anëtarit http://www.malesia.org

47Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 06:07

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Nje magjistar punonte ne nje anije kryqezte ne Karaibe.Meqe turistet ndryshonin c'do jave,atehere ai bente te njejtat numra.Por kishte nje problem.Papagalli i kapitenit e kuptoi se si vepronte magjistari dhe perseriste papushim fjale qe kompromentonin punen e magjistarit,si per shembull:
e fshehu nen tavoline,e fshehu ne menge,pse gjithmone del asi spathi,etj..
Magjistari filloi ta urrente shume papagallin,por nuk kishte c'ti bente,ishte papagalli i kapitenit tek e fundit.Nje dite anija mbytet dhe magjistari e shikon veten ne mes te detin mbi nje cope derrase sebashku me papagallin.E shikojne njeri tjetrin dy dite rresht ne sy pa folur.Me ne fund papagalli s'duron me dhe i thote: Dakord,po dorezohem,te kerkoj falje, po ku dreqin e ke fshehur anijen?


Forumi aLbdigital
Jeta është e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anëtarit http://www.malesia.org

48Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 06:08

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Kishte qen nje djal i cili per te 10 here biente nga provimi per marrjen e lejes se vozitsit. Te 11 here 3 njerez ne komision vendosin ta testojn. Hyn te i pari dhe ai e pyet:
-Nese eshte nate dhe ti ecen me automjet, shikon dy drita qe vijn nga ti, ca mendon ca eshte ai send?
E djli pergjigjet : Vetur
Ky ja kthen
-Po cfar veture se BMW, Mercedes, Zastav Razz......... Me fal po deshtove nga ky provim, po meqenese e ke te 11 here dhe hera e fundit, shko dhe te kolegu im te shohesh c'pyetje do te bie.
Ky shkon dhe te antari i 2-te i komisionit. Ky e pyet:
-Nese je duke vezitur automjet, Nga ti vin nje drite me shpejtesi, ca mendon ceshte?
Ky cuni pergjigjet: Motor.
Antari i komisionit ija kthen: Po cfar motori se..... Me fal po ne kete pjese deshtove, po meq. e ke heren e fundit shko te ky kolegu im sa per kuriozitet.
Ky i treti e pyet:
-Eshte nate, vijne 4 drita 2 te ngjitura nje mbi nje, cka mendon se eshte?
Djali i pergjijet: Eshte shleper.
-Po jo or djal cfar marke e shleperit, jo keshtu. Me vjen keq po ti kur sdo marish leje ne jete.
Djali para se te dal vendos ti pyet keto 3 antaret e komisioni:
- Je duke ecur rruges, sheh nje femer me minic, take te larta, gjoksin thuajse jasht, qendron ne cepin e trotuarit. Cka mendoni ceshte?
Keta te tre pergjigjen
-Prostitute.
-Po jo keshtu, cila prostitut, nena e kujt prej juve, e jotja, e jotja a e jotja.


Forumi aLbdigital
Jeta është e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anëtarit http://www.malesia.org

49Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 06:09

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Nje dit profesori hyn ne klas dhe pasi pershendetet me nxenesit fillon ti pyesi ata se ku ju punojn prinderit ,dhe filllon pyt njerin i pergjigjet,me tjetrin edhe ai e kshu e me radh arrin te nxenesi x edhe i thot po ty ku te punon mami ...
Nxenesi : Mami im punon zevendesuse ,,
Mesusi : zevendesuse ???
Nxenesi : po presor zevendesuse .
Mesusi: po mir cfar pune esht kjo xhan se spo te kuptoj .
Nxenesi : zoti mesus i ke parasysh ato femrat me geta, me cizme me taka te larta, me styjena, me bluza te shkurtra ,me minifun lekure .
Mesusi : po , po ajo te keqen presori esht prostituta .
Nxenesi: presor prostitut osht motra ime mami im kur ajo spunon e zevendeson mami.....


Forumi aLbdigital
Jeta është e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anëtarit http://www.malesia.org

50Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 06:09

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
une shume qesha kur i shkrova


Forumi aLbdigital
Jeta është e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anëtarit http://www.malesia.org

51Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 06:10

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
besoj se ju pelqen


Forumi aLbdigital
Jeta është e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anëtarit http://www.malesia.org

52Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 06:19

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Zbulohet emaili i 1997-es

Arkeologet: Ure lidhese mes antikitetit dhe modernes

Durres- Zbulimi i nje emaili te vitit 1997 nga hard-drive i nje kompjuteri Compaq, pas germimesh te lodhshme, eshte konsideruar si suksesi i vitit nga nje grup arkeologesh te kryesuar prej specialistit te vjeter Sofo Sofuli. “Ky email na jep shume te dhena mbi jeten e perditshme te komunitetit primitiv te internetit, kur rrjeti ishte ne hapat e para te tij”, theksoi me entuziazem Sofuli per mediat. Sipas tij, vetem duke kuptuar te kaluaren e emailit, shkenca mund te hedhe drite mbi te tashmen dhe te ardhmen e postes elektronike ne vendin tone. Hard disku u gjet ne bodrumin e zyrave te nje firme ndertimi, dhe nga te dhenat rezulton se ne ate kohe emailin dinte ta perdorte vetem nje person i firmes. Teksti i tij deshmon se njerezit primitive, ne ate kohe vuanin nga e njejta merzi si edhe sot. “Ho me, ca ka bo? Do shkosh ne dasmen e Refikut apo jo? Une s’e kom venos hala”, thote emaili i derguar ne adresen “tralala@compuserve.com”, prej derguesit “merremelang@prodigy.net”. Sipas arkeologut Sofuli, ky artifakt eshte pika lidhese e munguar mes botes antike te emailit dhe asaj moderne, dhe per qytetin bregdetar, ka te njejten rendesi si mozaiku i Bukuroshes se Durresit. Nga ana tjeter, me kete gjetje vertetohet katerciperisht se rraca shqiptare e para 1997-es, ndryshe nga sa mendohej, eshte paraardhesja e palekundur e shqiptareve te sotem. Hard-disku do te ekspozohet ne Muzeun Historik Kombetar te Tiranes.


Forumi aLbdigital
Jeta është e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anëtarit http://www.malesia.org

53Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 06:19

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Ministrat, kunder qeverise

Tirane-Ne nje tubim te paralajmeruar, ministrat e qeverise Berisha protestuan dje para godines se kryeministrise, duke kercenuar qeverine me bojkot dhe greve urie, nese nuk do te plotesoheshin kerkesat e tyre. Ministri i Financave Bode, shprehu ne emer te protestuesve kerkesen per rritje te pagave dhe shpenzimeve te karburantit dhe celularit, duke deklaruar me megafon, se grupi nuk levizte nga sheshi pa takuar direkt titullarin e ministrise. Nga ana e tij, ministri Sokol Olldashi deklaroi per mediat se dhuna e policise ndaj grevisteve ishte e papranueshme. Pas nje ore proteste, greva u nderpre sepse kryeministri Berisha thirri mbledhjen e rradhes te qeverise.


Forumi aLbdigital
Jeta është e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anëtarit http://www.malesia.org

54Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 06:19

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
32% e shqiptareve, jo VIP-a


Tirane-Sipas studimit me te fundit te Zyres per Mbrojtjen e Fames, ZMF, rreth 32% e shqiptareve ende nuk jane te famshem, ose sic quhen ne ilirishten e vjeter, VIP-a. Duke numeruar me durim emrat e kengetareve qe kane nxjerre qofte dhe nje album ose qe premtojne se do ta nxjerrin, te te ftuarve neper emisione te ndryshme, te personave qe dalin ne lajmet e kronikes se zeze ne gazeta, te futbollisteve, ministrave e drejtoreve, policeve, shkrimtareve, poeteve e piktoreve, zedhenesve e kercimtareve, fermereve dhe kryepleqve te arrestuar per trafik droge, drejtuesit e ZMF deklaruan se totali i tyre shkon ne rreth 68% te popullsise, cka deshmon se 32% e shqiptareve kane mbetur ende anonime.


Forumi aLbdigital
Jeta është e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anëtarit http://www.malesia.org

55Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 06:20

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Coca-cola sponsorizon


Tirane- Sonda e misionit te pare shqiptar ne Mars, te sponsorizuar nga kompania e njohur Coca-Cola, ka derguar te dhena interesante per planetin e kuq. Sipas deklarates qe ka shperndare per mediat zedhenesi i misionit, Beqir Beqiri, mesohet se ne Mars dikur ka patur jete, dhe kete e vertetojne gjetjet e gjurmeve te dikurshme te ujit “Tepelena” ne planet. “Duket se uji “Tepelena” ka qene jetesor per qeniet e gjalla ne Mars, ashtu sic eshte sot ne Toke”, tha Beqiri, i cili shtoi se thellimi i ekipit shkencor ne kampionet e sjelle nga sonda, pritet t’i shtoje suprizat per qendren hapesinore shqiptare: “Pa dashur te nxjerr konkluzione perfundimtare dhe te duket sikur mbaj anen e ndokujt, ka gjasa qe te zbulojme se ne Mars ka ekzistuar edhe Coca-Cola Light si dhe Fanta Exotic”, deklaroi ai per gazetaret


Forumi aLbdigital
Jeta është e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anëtarit http://www.malesia.org

56Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 06:20

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Opozita e majte: Nuk heqim dore


Tirane-Ne nje konference shtypi diten e enjte ne seline e Partise Socialiste, kreret e partive aleate te opozites deklaruan me ze te larte se nuk kane per te hequr dore nga deshperimi dhe politikat e paqarta te se majtes, kjo pavaresisht nga performanca e pamjaftueshme e qeverise se djathte, nga shtimi i varferise dhe papunesise ne vend. “Jemi te vendosur”, deklaroi kryesocialisti Edi Rama, “qe kesaj rruge pa krye te ciles i jemi futur, t’i shkojme deri ne fund. E sigurojme popullin e majte se politikat tona as mish as peshk, dhe strategjia jone hiq e mos keput, do te mbeten te tilla. Per kete jemi te patundur”.

Shume emocionuese ishte fjala e kreut te LSI-se Ilir Meta: “Berisha ka nje vit qe ka ardhur ne pushtet. Pyesim popullin: A kane pare ndonje kryq leku investim te huaj? A kane pare ndonje cope buke me teper ne tavoline? Jo, jo dhe jo. E pra, ne si opozite jemi teresisht te afte, qe keto mundesi qe na jep e djathta duke humbur ne zgjedhjet e ardhshme per te na e lene neve pushtetin, te mos i shfrytezojme”.

Qendrimi u mbeshtet ne bllok edhe nga partite e tjera aleate. Ne fjalen e vet, aleancisti Neritan Ceka deklaroi se ai, ashtu si gjithe opozita e bashkuar, eshte i pashprese dhe ashtu do te mbetet: “Misionit tone do t’i dalim ne fund. Ajo cka lypset eshte vetem pak mungese kurajoje, dhe kjo neve nuk na mungon”.

I fundit e mori fjalen kryetari i PSD-se, Skender Gjinushi, sipas te cilit opozita nuk ka ndermend te heqe dore nga vlerat e saj tradicionale si politika e kafeneve, paqendrueshmeria, inkoherenca dhe corganizimi, per hir te nje fitoreje vulgare elektorale. “Jam i bindur”, tha Gjinushi, “se nese ne i luajme sic duhet kartat tona, kemi per te shkuar me te bashkuar se kurre drejt paralizes totale. Per kete jemi duke punuar si ketu ne qender, edhe ne strukturat tona ne baze”.


Forumi aLbdigital
Jeta është e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anëtarit http://www.malesia.org

57Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 06:20

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Studimi pese vjecar

Universiteti i Tiranes- Studiuesit e qendres kerkimore te Fakultetit te Kimise ne Universitetin e Tiranes, shpallen diten e djeshme konkluzionet e studimit te tyre 5 vjecar mbi efektet qe ka tek femijet, ekspozimi i zgjatur ndaj diklorobenzenit. Perfundimet kryesore ishin se “5 vjet jane nje kohe tmerresisht e gjate dhe na ka ikur jeta per shalesh me kete studim idiot”. Nder gjetjet e tjera te raportit prej 350 faqesh, figurojne te dhena interesante si “Kush do na i ktheje keto vite te shkuara dem? Sa qenkan rritur femijet e mi. Po ty te ka ardhur fleta e divorcit nga gruaja? Kush eshte kryeminister sot? Etj.etj”, si dhe ankesat se shume prej kolegeve te studiuesve, gjate kesaj kohe kane siguruar karriera te kendshme dhe para me thase ne sektorin privat.


Forumi aLbdigital
Jeta është e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anëtarit http://www.malesia.org

58Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 06:21

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
<HR style="COLOR: #cccccc" SIZE=1>
Shikoni këtë video inçizim, ku një shqiptar merr pjesë në American Idol Audition//

shiko videon


Forumi aLbdigital
Jeta është e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anëtarit http://www.malesia.org

59Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 06:21

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Ok, që të mos mendoni se vetëm shqiptarët bëjnë kështu gjëra për të qeshur, shikoni kinezin William Hung me kengën She Bangs të interpretuar në American Idol Audition!//

shiko videon
Mbylle
2Duhet të rifreskoni versionin e Flash Player2


Forumi aLbdigital
Jeta është e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anëtarit http://www.malesia.org

60Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 06:22

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
When in Fier do es Fieraks do

Që pasi shpallet fitorja e kandidatit të PS Baftjar Zeqaj për Bashkinë e Fierit aty plas zjarri. Zjarri i lumturisë (kuptohet) ka nisur pas orës 4 të mëngjesit, një orar mëse normal për të bërë namin mbi të gjitha nëse përdoren 1 ton fishkezjarrë që janë hedhur deri në të gdhirë. Nuk po themi seç kanë hedhur më pas kundërshtarët.


Forumi aLbdigital
Jeta është e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anëtarit http://www.malesia.org

61Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 06:23

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Te shikoja me sy te zgurdulluar dhe dal nga dal fillova te te prek, te zhevesha me kujdes dhe ne vaske perfunduam! nen avujt e ngrohte te ujit kudo me prekje, aroma jote me kundermonte, ti me beje te enderroja, ti me sillje pasterti e kenaqesi ashtu sic dua une ... OH I DASHURI IM SAPUN.


Forumi aLbdigital
Jeta është e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anëtarit http://www.malesia.org

62Normal Re: Humor te perzgjedhur! prej Sat Jan 12 2008, 06:24

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
lexoni me vemendje keta qe shkrova


Forumi aLbdigital
Jeta është e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anëtarit http://www.malesia.org

Sponsored content


Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 2 e 2]

Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi