Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Arti Dhe Kultura «« » Humor Dhe Barceleta » Barcaleta Shkodrane ;)

Barcaleta Shkodrane ;)

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Barcaleta Shkodrane ;) prej Sat Jan 12 2008, 06:11

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Kush dreqin hyp atje nalt!
Njė ēift po dilte nė qytet. Rrugė e gjatė, nxehtė i madh, para tyre ndodhet njė pemė dhe ata bashkė vendosin m'u ul nėn tė. Pas njė farė kohe gruaja ēon kryet lart me pa, kur shef dy zogj sqep mė sqep dhe i thotė tė shoqit:
- Mor burrė ēa janė ka bajnė njata zogj atje lart?
- I shoqi: janė ka puthen.
- Gruaja: po pse nuk me puth edhe ti mua?
- Burri ia kthen: po kush dreqin hyp atje nalt.


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

2Normal Re: Barcaleta Shkodrane ;) prej Sat Jan 12 2008, 06:12

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Ēobani dhe vajza.
Nji ēoban me bagti ishte afėr nji prronit. Po binte shi pa masė. Mbas nji farė kohe prroni po fillon m'u shtu e me u shtu, kur ēobani po ndin nji za, "u mbyta, u mbyta..." Vrapon bariu nė drejtim tė zanit kur shef nji vajzė qė kishte mbet nė prrua, e ndimon atė dhe mbas pak vajza i thotė atij se si mund t'ia shpėrblente, pasi i shpetoi jetėn. Bariu i thotė se nuk do asgja. Atėherė vajza fillon me u zhvesh e me u zhveshė. Kur shkon tek mbathjet vajza i thotė bariut: edhe i to kanė mbetė, dhe fillon me i heqė edhe ato, por bariu shumė zemėr gjanė e ndėrpret duke i thėnė: a din ēa, mos i heq fare se me bijnė tė mėdhaja...


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

3Normal Re: Barcaleta Shkodrane ;) prej Sat Jan 12 2008, 06:12

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Nexhoja nė fabrikė tė cigareve.
Kishte ardhė Nexhoja ne fabrikė tė cigareve me taku nji shok tė vetin, mirėpo roja nuk po e lente me hi brenda. Shoku i tij nuk po dilte me e taku kėshtu qė nexhoja don me hi me forcė. Roja e kap pėr kėmishe, dhe i mbet nji copė e kėmishės nė dorė. Roja e shef Nexhon tė nevrikosun dhe tė heshtun. Pas pak, roja i thotė Nexhos:
- Po mė vjen keq pėr kėmishėn, ishte e bukur!...
Nexhoja: - Eeeeeeeedhe coooooopė e fortė... E ar a ban me kalu tesh?...


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

4Normal Re: Barcaleta Shkodrane ;) prej Sat Jan 12 2008, 06:12

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Nexhoja dhe gardalina.
Nexhoja ishte tuj ecė ka rruga e rusit, tuj sha e tuj ba. Nji djalė i thotė:
- Ē'a ke mor Nexho?
Nexhoja: - Jam ngat'rru me policinė.
Djali: - Po pse mor Nexho?!
Nexhoja: - Kishte kalu mikrobuzi afėr shpisė dhe ma kishin marrė gardalinėn nė ballkon.
Djali: - Mos mor po tesh?
Nexhoja: - Kam frikė se tash pom' transferojnė ndoj katund...
Djali: - Pse mor ē'a ju ka ba gardelina?
Nexhoja: - E kishin xanė tuj k'ndu kangė sllave...

Vajza me ēorapė bakllave.
Do djem, po gacmoshin nji vajzė, e cila kishte veshė ēorape me kallėp bakllave. Por kjo ishte e pėrditshme. Fjalėt ishin: 'ēdo tė hamė sonte bakllavė!...'
Mirėpo vajza u mėrzit pėr ēdo ditė, i njėjti avaz. Njė ditė kur djemtė po i thoshin 'ēdo tė hamė sonte bakllavė', ajo kthehet e u thotė:
- Po mire mor ēuna vetem tek bakllava ju rri mendja?
Djemtė: - Po.
Vajza: - Ēfarė budadhenjsh?
Djemtė: - Pse?...
Vajza: - Se po tė ngjiteni ma nalt do hanit kadaif...


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

5Normal Re: Barcaleta Shkodrane ;) prej Sat Jan 12 2008, 06:12

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Hajduti dhe plaka.
Nji hajdut kishte hy me vjedhė kumbulla, mirėpo pa mbaru mirė mbushjen e gjinit, del nji plakė e i thotė:
- Ulu poshtė mor qafir, se po ta thėrras policinė...
Mirėpo hajdutit nuk i pėlqejnė fjalėt e plakės dhe ia kthen:
- O plakė, a po hyn brenda, a po ta baj?...
Plaka e ndigjon dhe hyn brenda. Kur hajduti mbush gjinin me kumbulla, ulet poshtė dhe ikėn. Plaka e shef hajnin tuj ikė e bahet me nerva. Del jashtė e i thotė:
- I poshtėm! ti keke edhe hajn edhe rrenacak...


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

6Normal Re: Barcaleta Shkodrane ;) prej Sat Jan 12 2008, 06:13

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Gjahtari i fundit
N'andje heret, nė nji klub gjahtarsh ishin mledhė nji grup shokėsh, dihet gjahtarė, dhe po thoshin historitė e tyne qė u kishin ndodhur gjatė natės. Fillojnė tuj tregu historitė me rradhė, kur vjen rradha e tė fundit ēa me ju diftu mor shokė, nuk mė ka ndodhė ndoj herė si mbramė. Shokėt: "pa he mor, ēa te ka ndodh?" Gjahtari po mė kalon para kamve nji lepur nja dhjetė a dymbėdhjetė kilesh edhe po ndalet nė nji kaēube. Avash-avash e marr ne shenjė dhe e qėlloj bam!... - lepuri me kambė pėrpjetė. Nė kėtė kohė vjen kamarierja me marrė porositė dhe ikė prapė. Gjahtari thotė: "ku e lamė?" Shoku: "me kambė pėrpjetė..." Gjahtari vazhdon "e t'ja bana nja dy-tri herė..."


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

7Normal Re: Barcaleta Shkodrane ;) prej Sat Jan 12 2008, 06:13

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Dhėndėrri dhe nusja
Nė disa fshatra tė jugut, kur bahen dasma kane disa kange me ngacmime. Nji prej tyre - nga ana e dhėndėrrit; nuse o nuse o, a e ke pa llozin e portės o nuse o nuse o...
Nga ana e nuses jane me te shkathėt: dhėndėrr o dhėndėrr o, a e ke pa pusin e shpellės o dhėndėrr o dhėndėrr o...


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

8Normal Re: Barcaleta Shkodrane ;) prej Sat Jan 12 2008, 06:13

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Tre djemtė
Tre djem ishin tuj u ngatėrru me njeni-tjetrin e tuj i thanė njeni-tjetrit s'ke m'u rrit ma, ke me metė i shkurtun, etj. Kur mas pak kohe, i madhi prej ture thotė: unė kam m'u rrit ma shum se ju, i dyti pyet: pse? I madhi: se gjyshi jem asht i gjate sa kalaja. I dyti: oh une kam m'u rrit ma shume se ti. I vogli: e pse ke me rrit ma shum se ai? Ai i dyti: se gjyshi jem asht kaq i gjate sa prek ret me dorė. I vogli pyet: kur gjyshi jot ka prekė retė, si ishin tė forta apo tė buta? I dyti ia kthen: tė buta. I vogli: he, ai pra ka kap topet e gjyshit tem!


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

9Normal Re: Barcaleta Shkodrane ;) prej Sat Jan 12 2008, 06:14

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
I thet burri grus:
Ca kishe ba me vdek un ?
I thet gruja :
Kisha lujt mendsh !
I thet i shoqi :
A vec kaq a ?! Un mendove se kishe me u martu edhe ihera !
I thet e shoqja:
Ja mar ishalla nuk loz mendsh njaq sa me u martu edhe ihera


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

10Normal Re: Barcaleta Shkodrane ;) prej Sat Jan 12 2008, 06:15

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
shum qesharake besa


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

Sponsored content


Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi