Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Ēėshtja Kombėtare » Takim i z. Vasel Sinishtaj dhe z. Nikolle Camaj me shoqatat

Takim i z. Vasel Sinishtaj dhe z. Nikolle Camaj me shoqatat

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e

Te merkuren (9 janar) ne ora 6 te mbremejes ne zyren e z. Naser dhe Miriam Cobaj u mbajt nji takim ne mes z. Vasel Sinishtaj (Deputet i Alteranatives shqiptare) ne parlamentin malazias, dhe z. Nikolle Camaj (Kryetar i parlamentint te komunes urbane te Tuzit) dhe shoqatatve qe veprojne ne diaspore.
Kete takim e percodhen edhe TV Kultura shqipatre (Adem Belliu) dhe kanali TV 21 z. Halil Mula, ku ata bene interviste me Vaselin e Nikollen.
Qellimi i ketij takimi ishte qe te gjindet nji menyre me e mire dhe me efikase e bashkpunimit: Vendlidje-diaspore.
Si Vaseli ashtu edhe Nikolla folen per arritjet e partive shqiptare dhe per aspiratat qe kane ato, menyren e veprimit qe tash e tutje te bashkpunojne me shume per realizimin e te drejtave tona si popull autokton nen Mal te Zi. Gjate bisedave ra ne sy se fatkeqesishte nganjihere mungon bashkpunimi nderpartiak tek subjekti shqipatr ne vend, dhe mu per kete aresye nganjihere shqiptaret nuk kan sukses aq sa duhet dhe sa mund te kishin, sikur ata te ishin me kompakt, dhe te kosultoheshin ne mes vedi.
Ne takim moren pjese: Dr. Paloke Camaj, Sabri Gjoni (avokat) Naser Cobaj, Pashko Camaj, Kole Cacaj, Muharrem Hardolli, Ymer Ahmetaj, Hysen Ulaj, Gjon Dedvukaj, Prele Sinishtaj.
Pas prezantimit te Vaselit e Nikolles mbledhja vazhdoj me pyetje pergjigje, ku te pranishmit u njoftuan me mire me situaten ne vend.
Si z. Camaj ashtu edhe z. Sinishtaj premtuan se do te bashkpunojne me afer me diasporen shqiptare, e sidomos me levizjen”Atdheu na Bashkon” qe kohet e fundit po punon shume ne afersimin e faktorit politik ne vend me diasporen. Kjo eshte e nevojshme se sic e dijme si pasoje e bastisjeve dhe arrestimeve te Shtatorit te vitit 2006, marredhenjet vendlindje-diaspore u ftohen pak!
Nji jave me pare nji tubim i tille u be edhe ne sallen e kishes se “Shen Palit” ne Detroit. Kete tubim e organizoj shoqata e atjeshme “Malesia e Madhe”. Te gjithe te pranishmit falenderuan z.Naser Cobaj, per mundesimin e ketij tubimi ne zyren e tij. Z. Naser Cobaj (Nenkrytar i levizjes “Atdheu na Bashkon”) eshte nji puntor i palodhur i ceshtjes shqiptare, qe me punen dhe kontributin e tij i jep gjallni shoqates ne te cilen ai punon. Ne i jemi mirenjohes atij dhe te gjithe atyre qe veprojne, qe ne nji menyre apo tjeter japin kontributin e vet, per te miren e popullit shqiptare.
P.S.


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
ju flm per mirkuptimin


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi