Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Arti Dhe Kultura «« » Humor Dhe Barceleta » Poezi Humoristike

Poezi Humoristike

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Poezi Humoristike prej Sun Jan 13 2008, 11:24

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
TĖ MENDUARIT GOMARISHT

Na ishte se ē“na ishte
njehere ne Druvar
nje gomar
mizat ipriste me bisht
dhe mendonte gomarisht:

-Nuk jetohet
me barre ne shpine
do te iku
do ta te shtepine!

Iku gomareziu
e la shtallen
shkoi ne fund t“katundit
ia krisi pikes se gjumit.

Dhe ,kur i doli gjumi
pa ujkun te lumi.

E ktheu koken anash
paksa me pertese
ujku dhembemprehti
i thote:"Miremengjez"!

Deshi gomarziu
te beje nje taktike:
-Me falsepo iki,

prijes i ujqerise,
atje me pret zoteria
shume pune ka shtepia!

-Te ikesh dot sķa del,
or gomar dembel,
une dhe ti
do ta shtrojme nje duel,
me vjen keq gomar zoteria
barkun tim e ka marre uria!
Denesi gomari
e tha fjalen e fundit:
-Ah,edhe nje here
sikur tķ kthehesha bujkut
dhe t“u shpetoja
dhembeve te ujkut
barra do te me dukej
e lehte si vese
te gjitha punet do ti beja
pa pertese.

Thoneqe nga ajo dite
ai gomar
kurre me nuk ngreri bar
asmizatnuk i priti me bisht
nuk mendoi me kurre gomarisht.


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi