Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Ēėshtja Kombėtare » Nėnės Terezė.

Nėnės Terezė.

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Nėnės Terezė. prej Sun Jan 13 2008, 23:45

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Jeton Kelmendi: Pėrtej vetvetes jetonte (Nėnės Terezė)
E marte, 08-01-2008, 08:19pm (GMT)Jeton Kelmendi
Pėrtej vetvetes jetonte

Tani ka ardhur tek vetvetja dhe jeton me engjėjt
(Nėnės Terezė)

Nga Jeton Kelmendi

Sa vjet kaluan
Nga njė shkuarje e madhe
Pėrtej vetes jetonte njė mrekulli Albanika
Me dy shpirtra
Njėrin pėr zotin tjetrin pėr njerėzimin

Ishte pak Gonxhe pak Kalkutė
Mė shumė Albanika e mė shumė dritė
Njerėzimit
Lutej dhe bėhej vet
Lutja

Ilirika
Nėna jonė Terezė
Me 1978 paēa tė ra nė emėr
At vjet nėno
Unė erdha nė ketė botė
Tash
Kur mė duhet krenaria
Shkoj nė Krujė tė kastriotėt
E i thėrras Gjergjit
Kur mė duhet njė yll
Universi
Dal nė Kodėr tė Diellit
I bėj zė Rugovės
Nėna jonė Terezė
Me lutjen tėnde kam rėnė e jam
Zgjuar
Dardan
Engjėjt qė jetojnė nė qiell
Buzėqeshėn dhe pritėn
Shkuarjen tėnde
Tė madhe
Sa vjet u bėnė
Dhe atdheu po bėhet gati
Pėr njė ditė tjetėr
Albanika
Vazhdo lutu pėr njerzimin
Jetimet tu
Pėr tokėn e shtrenjtė
Qė i thonė
ILIRI

Kaluan sa mote
Qė shkove
Kėndej po vijnė do tjerė
Gonxhe
“E di njė fjalė prej guri”
E mėsova n’ Shkrel
Edhe njė pallat ėndrrash e kam diku
Tha Kadare
E tash
Bekoj edhe gjurmėt e Prekazit
E tė Glloxhanit
Ato zhgjėndrra i pamė me sy
Ati ynė nė qiell
Na shikon me simpati

Thuaje edhe njė fjalė
Shqip
Zoti e bekoftė Arbėrinė
Ndeze njė kandil ndriēues
Ilirikase
Kjo ėshtė e para
Ēdo kush e din
Nėnė ti je vet drita

Shkuarja nuk ėshtė e lakmueshme
Pėr kurrkėnd
Veē kur shkohet si ti nėnė
Ėshtė shkuarje e mrekullueshme

Edhe Jezusi dinte pėr albanėt
Po moti i keq na pat marrė
E ēka ti bėsh fatit zi
Fqinjėt na qėlluan tė tillė

Pėrtej vetės ke jetuar
Dhe tani ke ardhur po jeton nė vetveten
Pėrjetėsi
Bashkė me engjėjt

Tė ardhmen tonė tė nesėrme
Sjellna sot

Lutu bre Nėnė edhe njė herė
Se dhjetori m’ ka frikėsuar
E nuk di ēka po mė shohin sytė

Mė bėhet se tė ftohtit tė Dardanisė
Po i vonohet pranvera
Dardanika
Mos harro edhe katėr pjesė
T’ ndara
Nėnė ti je emri ynė qė shndrit nė qiell
E tokė

Dhjetor 2007, Bruksel


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

2Normal Re: Nėnės Terezė. prej Sun Jan 13 2008, 23:46

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
ju flm per mirkuptimin


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi