Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Ēėshtja Kombėtare » Do tė hapet RTV "Malėsia"

Do tė hapet RTV "Malėsia"

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Do tė hapet RTV "Malėsia" prej Mon Jan 14 2008, 01:53

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Do tė hapet RTV "Malėsia"

Tuz
- Kryebashkiaku i Podgoricės, Miomir Mugosha, nė njė takim me qytetarėt e Tuzit, (zhvilluar para dy javėsh nė QIK" Malėsia"), imformoi se Kryeqyteti ėshtė duke punuar me intensitet tė madh nė realizimin e projekteve tė parapara pėr kėtė vit, duke veēuar ndėrtimin e urės nė Dinoshė, atė tė KU tė Tuzit, ujėsjellėsin, elektrifikimin etj.
Mugosha gjithashtu paralajmėroi edhe hapjen e RTV "Malėsia", qė do tė veprojė nė kuadėr tė QKI "Malėsia". Hapja e kėtij mediumi ka pėr qėllim informimin e pakicave nė kėtė trevė.
Sipas disa informatave pėr kryeredaktorė tė kėtij mediumi ėshtė emėruar ish-redaktori i "Podgorica Info", Demo Pepiq.
Programi do tė fillojė nga ora 7-21.rr.d.

PS
Duan ta shuajne TV Boinin( koment i imi e jo i autorit te tekstit qe gjindet tek KOHA JAVORE)


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

2Normal Re: Do tė hapet RTV "Malėsia" prej Mon Jan 14 2008, 01:54

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Me vjen shum keq se kjo "medie" do ta marre emrin "RTV MALESIA", dhe (me ate emer) do te punoj si dore e zgjatun e RTCG, por mund te jete shume me e damshme.
Sipas meje TV Boin ishte dasht te emrohet TV MALESIA.... por cka ti bejsh tash!?


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

3Normal Re: Do tė hapet RTV "Malėsia" prej Mon Jan 14 2008, 01:54

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
MALESIA egziston dhe transmetohet nga Kopliku, por z. Mugosha don qe ta shuaj TV BOIN. Nje here i vune gjobe 6000 € per korent ( se nuk kishte paguar!!), por keta ja llogariten ketij ne nje menyre ndryshe, e jo si eshte e parapare per media. Edhe pse pa drita keta vendosen nje gjenerator dizel dhe keshtu vazhduan punen tash sa muaj. Tashti kur e hetuan ne PG se edhe pa korent vazhduan punen te TV BOIN, vendosen qe te hapin nje kanal te ri. Siē e thash, kanali me kete emer egziston dhe se Mugosha nuk ka te drejte te perdore kete emer, por Ballakni nuk njeh ligje.

Ketu eshte vendimi
http://www.legjislacionishqiptar.gov...30-07-2003.htm


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

4Normal Re: Do tė hapet RTV "Malėsia" prej Mon Jan 14 2008, 01:55

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Pushteti mundohet te na shuejn tash 100 vjet si Komb e jo 1 TV. (me ndihmen e hysmeqarve te tyre shqip-fols)


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

5Normal Re: Do tė hapet RTV "Malėsia" prej Mon Jan 14 2008, 01:55

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
TV Malesia e Koplikut eshte e rregjistruar si medie ne Shqiperi e jo ne Mal te Zi.


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

6Normal Re: Do tė hapet RTV "Malėsia" prej Mon Jan 14 2008, 01:56

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Pse Podgorica te hapin TV ne Malesi sesht noj gje e kobshme, por zoti Tom Bojaj eshte dashte ta adaptoj emrin tv Malesia qysh me kohe e jo ti jepet rasti Mugoshes te marre kete emer. Shkieve nese ju jep gishtin ta marrin doren, e duhet mos ju lane ndoni dritare mena u fute ne Malesi. Zotit Tome disa here i kemi sugjerua qe ta ndrroj emrin ne TV Malesi por su ba e na doli kjo tjetra


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

7Normal Re: Do tė hapet RTV "Malėsia" prej Mon Jan 14 2008, 01:56

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
shum keqe per malesine


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

Sponsored content


Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi