Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Agjencia Ruse arreston 2 Hackera

Agjencia Ruse arreston 2 Hackera

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Agjencia Ruse arreston 2 Hackera prej Mon Jan 14 2008, 02:24

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Agjencia ruse e sigurisė, FSB, ka raportuar se ka arrestuar dy hakerė programues, tė cilėt janė pėrgjegjės pėr problemet qė janė shfaqur sė fundi nė shumė kompjuterė, nė mbarė botėn. Edhe pse ēifti ėshtė arrestuar, problemi i aplikacionit dashakeq tė emėrtuar Pinch Pro ende mbetet.
Programuesit e burgosur janė identifikuar vetėm si Ermishkin dhe Farkhutdinov, ndėrsa kanė shkaktuar dėme tė konsiderueshme. Aplikacioni i tyre i emėrtuar Pinch Pro ėshtė vetėm kornizė pėr pėrpunimin e viruseve, trojans-ave dhe aplikacioneve tjera tė kėtij lloji. Natyrisht qė njė numėr i madh i hakerėve dashakeq veēmė e kanė marrė kodin burimor tė Pinch Pro dhe nė tė pėrpunojnė sulmet personale tė kompjuterėve.

Sipas tė dhėnave tė Kaspersky Lab, nė internet aktualisht janė tė pranishme rreth 4.000 aplikacione tė ndryshme tė pėrpunuara nga Pinch Pro, derisa mbijetesa e tyre e mėtutjeshme do tė jetė bukur e vėshtirė tė ndalohet.


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

2Normal Re: Agjencia Ruse arreston 2 Hackera prej Mon Jan 14 2008, 02:24

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
ju flm per mirkuptimin


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi