Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Shkenca Dhe Jeta «« » Filozofi-Psikologji&Sociologji » Filozofia...

Filozofia...

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Filozofia... prej Tue Jan 15 2008, 03:06

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Ne jete, lexojme, shkruajme, studjojme, vezhgojme cdo gje, me pak fjale mesohemi, rritemi.
Ne bazen e asaj , qe kemi mesuar ( kuptuar), secili nga ne projekton mendimet e tij ashtu sic i sheh, e nuk mund ta ndalojme, qe truri jone te kape njesoj cdo mendim, edhe pse mundohemi te kuptojme,
vazhdojme gjithmone duke i dhen kujdesin tone edhe pse shpesh here i japim tjeter drejtim.
Rruga e mendimit te njeriut , mendoj se mund te ndahet ne 5 pika te medha:

1) Periudha e cudise.
2) Periudha e besimit (fčse)
3) Periudha e filozofise (rritjes se tij)
4) Periudha e shkences
5) Periudha e modernizimit o ku cdo gje behet automatike ( o mbase thjeshte veteshkaterrimit).


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi