Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Interneti tani me 155 milionė webfaqe

Interneti tani me 155 milionė webfaqe

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Interneti tani me 155 milionė webfaqe prej Thu Jan 17 2008, 01:08

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Edhe kėto ditėt e fundit interneti po rritet me shpejtėsi tė madhe. Muajin e fundit janė shtuar edhe 5.4 milionė faqe tė reja dhe tani ka arritur nė numrin 155.230.051. Vitin e kaluar numri i webfaqeve tė reja ėshtė mė i madhi deri tani, me plot 50 milionė faqe tė reja, ēka ėshtė rreth 20 milionė mė shumė se sa nė vitin 2006.
Apache dhe Microsoft kanė humbur njė pjesė tė tregut dhe tani kanė 49.57% (76.95 milionė faqe) dhe 35.76% (55.51 milionė faqe). I vetmi qė ka pėrfituar ėshtė Google i cili ka 5.5% (8.56 milionė faqe) tė tregut tė pėrgjithshėm.


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

2Normal Re: Interneti tani me 155 milionė webfaqe prej Thu Jan 17 2008, 01:08

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
ju flm per mirkuptimin


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi