Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Tema tė Lira » Viti 2008, vit i Fiatit

Viti 2008, vit i Fiatit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Viti 2008, vit i Fiatit prej Thu Jan 17 2008, 01:13

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Viti 2008 definitivisht mund tė quhet viti i prodhuesit italian, marrė parasysh shpėrblimet e shumta dhe ēmimet tė cilat i kanė marrė modelet e tij pėr vitin 2008, e tė cilat kanė filluar gjatė vitit 2007.

Pas Fiatit 500 (automjetit mė tė mirė evropian pėr vitin 2008) dhe Fiatit Grande Punto (i cili ka marrė dhjetėra ēmime dhe shpėrblime nė kontinentin amerikano-jugor), shfaqet edhe njė prej modeleve tė mira nga Fiati. Bėhet fjalė pėr Fiat Linea.

Fiat Linea para pak kohe ėshtė shpallur si automjeti mė i mirė nė 15 shtete tė cilat vlerėsohen si treg i tij potencial. Kėtė shtete janė: Turqia, Qiproja, Greqia, Ukraina, Rusia, Sllovakia, Ēekia, Hungaria, Bullgaria, Rumania, Maqedonia, Sllovenia, Kroacia dhe Serbia.

Ēmimi emėrohet "Autobest 2008", dhe ėshtė ndarė nga 15 gazetarė tė nga shtetet e sipėrpėrmendura. Dorėzimi ceremonial i ēmimit do tė bėhet nė fillim tė muajit shkurt nė Stamboll tė Turqisė.

Ford Linea prodhohet nė Turqi, nė fabrikėn Bursa. Automjeti ėshtė dizajnuar nė qendrėn e Fiatit pėr dizajn - Fiat Style Centre, dhe shitet nė tregje tė shumta tė shteteve evropiane, si dhe shumė jashtė saj.

Linea ėshtė njė automjet elegant, dinamik me katėr dyer dhe me dimensione 4.56 x 1.73 x 1.5 metra si dhe me hapėsirė bagazhi prej 500 litrash.


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi