Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikë & Internet » Panasonic ka bateritë më të mira

Panasonic ka bateritë më të mira

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Panasonic ka bateritë më të mira prej Thu Jan 17 2008, 03:19

Ma-Origano

Moderator/e
Moderator/e
Libri i rekordeve Guinness është më e pasur edhe për një rekord, vendin e vet në këtë publikim prestigjioz e ka gjetur bateria alkaline Evolta e Panasonicut.
Emërtimin e saj, Evolta, bateria e ka marrë më shkrirjen e dy fjalëve: evolucion-voltage (evolucion dhe voltazh), derisa ajo mundëson madje 20 për qind më shumë kohë të pajisjeve në të cilat vendosen, në krahasim me produktet konkurrente Duracell, Energizer e të ngjashme.

Gjatë fillimit të kësaj jave në një ceremoni të rastit, të mbajtur në Tokio, përfaqësuesit e “Librit të rekordeve Guinnes” kanë shpallur modelin Evolta të Panasonic si baterinë me kohëzgjatjen më të madhe. Bateritë Evolta kanë jetëgjatësi prej rreth dhjetë vitesh, derisa konkurrenca në këtë segment mund të lavdërohet vetëm me pesë deri në shtatë vjet.

Bateritë Evolta ende nuk mund të gjenden në shitjen me pakicë. Në tregun japonez ato do të paraqiten këtë prill me çmim prej 5.4 dollarësh (3.67 euro) për paketën prej katër baterive, përderisa koha e paraqitjes së tyre në tregjet tjera të botës ende nuk është e njohur.

Forumi aLbdigital
Jeta është e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anëtarit http://www.malesia.org

2Normal Re: Panasonic ka bateritë më të mira prej Thu Jan 17 2008, 03:30

Ma-Origano

Moderator/e
Moderator/e
ju flm per mirkutpimin

Forumi aLbdigital
Jeta është e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anëtarit http://www.malesia.org

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]