Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Panasonic ka bateritė mė tė mira

Panasonic ka bateritė mė tė mira

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Panasonic ka bateritė mė tė mira prej Thu Jan 17 2008, 03:19

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Libri i rekordeve Guinness ėshtė mė e pasur edhe pėr njė rekord, vendin e vet nė kėtė publikim prestigjioz e ka gjetur bateria alkaline Evolta e Panasonicut.
Emėrtimin e saj, Evolta, bateria e ka marrė mė shkrirjen e dy fjalėve: evolucion-voltage (evolucion dhe voltazh), derisa ajo mundėson madje 20 pėr qind mė shumė kohė tė pajisjeve nė tė cilat vendosen, nė krahasim me produktet konkurrente Duracell, Energizer e tė ngjashme.

Gjatė fillimit tė kėsaj jave nė njė ceremoni tė rastit, tė mbajtur nė Tokio, pėrfaqėsuesit e “Librit tė rekordeve Guinnes” kanė shpallur modelin Evolta tė Panasonic si baterinė me kohėzgjatjen mė tė madhe. Bateritė Evolta kanė jetėgjatėsi prej rreth dhjetė vitesh, derisa konkurrenca nė kėtė segment mund tė lavdėrohet vetėm me pesė deri nė shtatė vjet.

Bateritė Evolta ende nuk mund tė gjenden nė shitjen me pakicė. Nė tregun japonez ato do tė paraqiten kėtė prill me ēmim prej 5.4 dollarėsh (3.67 euro) pėr paketėn prej katėr baterive, pėrderisa koha e paraqitjes sė tyre nė tregjet tjera tė botės ende nuk ėshtė e njohur.


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

2Normal Re: Panasonic ka bateritė mė tė mira prej Thu Jan 17 2008, 03:30

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
ju flm per mirkutpimin


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi