Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Celular i rezistueshėm pothuajse ndaj ēdo gjėje

Celular i rezistueshėm pothuajse ndaj ēdo gjėje

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Sado qė tė kujdeseni dhe ruani pajisjen tuaj telekomunikuese, me kalimin e kohės dhe pėr shkak tė pėrdorimit tė shpeshtė, ėshtė krejtėsisht e qartė se pajisja do tė gėrvishtet, tė humb ngjyrėn, apo tė dėmtohet nė ndonjė mėnyrė tjetėr. Kėsaj radhe ju paraqesim celularin i cili ėshtė nė gjendje t’i pėrballojė tė gjitha kushtet e punės.
Nėn emėrtimin JCB Toughphone fshihet pajisja, karakteristikat e sė cilės fshihen pikėrisht nė emėrtimin e tij (toughphone – telefon rezistent).

Edhe pse prodhuesit gjatė vendosjes sė emėrtimeve tė tilla shpesh i zbukurojnė gjėrat, kėtu nuk bėhet fjalė pėr njė gjė tė tillė – Toughphone ėshtė rezistueshėm ndaj goditjeve, rėnies, pluhurit e ujit – ndėrsa peshėn e vlerės sė kėsaj pajisje, e shton edhe fakti se prodhuesi jep garanci trevjeēare.

Duke marrė parasysh qė i dedikohet kushteve ekstreme tė punės, JCB Toughphone pėrmban zė mė tė zmadhuar tė dėgjueses dhe tė mikrofonit, e ėshtė nė gjendje tė punojė nė temperatura mes -20 deri nė +60 gradė Celsius.

Sa u pėrket karakteristikave tjera teknike, bėhet fjalė pėr njė celular krejtėsisht mesatar, mirėpo pasi qė u pėrmendėn gjitha kėto mė lartė, tė gjitha pjesėt tjera teknike bien nė plan tė dytė. JCB Toughphone mund tė blihet me ēmim prej rreth 300 eurosh.


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
JU FLM PER MIRKUPTIMIN!


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

Sponsored content


Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi