Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Tema tė Lira » ĒFAR DINI PER KUSHTETUTAT?

ĒFAR DINI PER KUSHTETUTAT?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal ĒFAR DINI PER KUSHTETUTAT? prej Fri Jan 18 2008, 10:44

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
KUSHTETUTA ESHTE AKTI ME I LART JURIDIK I NJE SHTETI.

AMERIKA KA KUSHTETUTEN ME TE SHKURT DHE ME TE FORT NE BOT,QE 200 VJET TE PANDRYSHUAR ,KU KA 7 NENE DHE 27 AMANDAMENTE,E VETMJA KUSHTETUTA E AMERIKES QE KA MBET E PA NDRYSHUAR..NE VITIN 1787 U MIRATUA NGA KUVENDU KUSHTETUTVENVES PO ASHTU U BE SI SHTET I PAVARUR FEDERATIV.
EDHE VENDET TJERA KAN KUSHTETUTAT E TYRE POR ME NENE TE GJATA ME TEKST NORMATIV DHE PREAMBUL TE GJAT.

INDIA E KA KUSHTETUTETN ME TE GJAT PREJ 392 NENE.

PASTAJ KEMI KUSHTETUTEN E ITALIS,KINES,INDIS,GJERMANIS ETJ,SHUM SHPEJT DO ET KEMI EDHE TE KOSOVES.

E VETMJA ANGLIA QE NUK KA KUSHTETUT TE SHKRUAR POR KA DOKUMENTA HISTORIK QE I PERNGJAJN ASAJ TE MIRATUAR NGA MBRETI ANGLIS.
KA KETO DOKUMENTE; MAGNA CARTA LIBERTATUM,BILL OF RIGHTS,HABEAS CORPUS ACT ETJ.

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.realbb.net/

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi