Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Gmail Ka Humb Emrin nė Gjermani!

Gmail Ka Humb Emrin nė Gjermani!

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Gmail Ka Humb Emrin nė Gjermani! prej Tue Feb 13 2007, 13:23

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Google humb emrin Gmail nė GjermaniPronari i kompanisė G-Mail, njė biznesmen nga Gjermania, e ka fituar kontestin me Google-in nė lidhje me emrin Gmail. Shkak i kėtij kontesti ka qenė emri i njėjtė tė cilin e posedon kompania e tij.

Daniel Giersch ka njoftuar se Office for Harmonization in the Internal Market (OHIM)., njė trup i Bashkimit Evropian, ka sjellė njė vendim pozitiv pėr kompaninė e tij. Giersch ėshtė ankuar se emri Gmail ėshtė tepėr i njėjtė me emrin e kompanisė sė tij.

Kompania G-mail merret me shėrbimet e-mail me emrin e domenit, gmail.de. Ajo qė e dallon Gmail nga shpėrndarėsit tjerė tė E-mail shėrbimeve ėshtė mundėsia qė porosia elektronike tė shkruhet edhe nė letėr nė kompaninė e tyre dhe tė dorėzohet edhe nė formėn e shkruar tek pranuesi i saj.

Giersch, me ankesėn e tij, tashmė ka arritur qė ta heq emrin Gmail nga shėrbimet elektronike tė Google-t nė Gjermani, kurse me ndihmėn e OHIM, shpreson qė kėtė sukses ta shtrijė edhe nė tėrė Bashkimin Evropian.

Sipas deklaratės sė Gierschit, gjatė kohės sė kontestit, Google ėshtė sjellė shumė vrazhdėt me tė dhe se i ka ofruar 250 mijė dollarė qė ta tėrheq ankesėn e tije.
Nė tė ardhmen, Google mund tė detyrohet qė shėrbimet e saj tė postės elektronike, brenda BE-sė t’i riemėrojė nga Gmail nė Google Mail.

OHIM ėshtė njė institucion publik i cili merret me promovimin e shenjave mbrojtėse, emrit dhe dizajnit, brenda BE-sė. Njė nga veprimtaritė e tij ėshtė regjistrimi i emrave tė tregut dhe ruajtja e tyre. Po ashtu, ai u ndihmon gjyqeve shtetėrore nė kontestet rreth emrave tė tregut.

Burimet Gjermane!


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi