Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Arti Dhe Kultura «« » Humor Dhe Barceleta » Fjalori i Gjakovareve

Fjalori i Gjakovareve

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Fjalori i Gjakovareve prej Sun Jan 20 2008, 23:57

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Miq te dashur,ketu keni ca shprehje qe perdoren ne Gjakove
por,pa keqkuptime,ju lutem!!!!!!!!!!!!!!


ME SHKU TE SEMAFORAT- Me shku ne qendėr te qytetit

ME SHKU EN SPORT- Me shku ne stadium te qytetit

PET SHKOJKA SHKOLLA- E paske prapanicen e mirė

SHA TU PASKEN RRIT GERMAT E BLUZES Ć¢ā‚¬“ i paske gjinjte e mirė


TESHAT E BARAMIT- Rrobat me te shtrenjta, ato qe njerezia i veshin vetėm pėr Bajram

KU JE MER MAGAR- Njė mėnyrė se si iu drejtohemi miqve dhe me te dashurve fjale pergedhelese

A TA KONA SONEN- Perdoret nė vend se t'i thuash dikujt kali ose gomar, ne mėnyrė diplomatike

PASHA JARET- e ka kuptimin sikur fjalia "nuk mund tė ndodhė" ne pėrkthim direkt mund te jetė pasha testiset (lobet).

JAM EN GERGYLE Ć¢ā‚¬“ kam mbete ne udhekryq, as andej as kendej

AS HYPT AS PER DORE Ć¢ā‚¬“ kurrqysh hiq

E KI QIT NE TROHA T'DREQIT Ć¢ā‚¬“ ja ke hup fijen krejt


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

2Normal Re: Fjalori i Gjakovareve prej Mon Jan 21 2008, 00:05

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Disa fjale te tjera:

1. LLASTYK Ć¢ā‚¬“ Katundar fort i pahijshem

2. STUDENTAT E NDERTIMTARISE Ć¢ā‚¬“ punetoret fizike (argat)

3. LOMA E DRITHIT Ć¢ā‚¬“ aty zakonisht rrijn argatet

4. KEP- Diēka e fituar pa djerse sikur loto p.sh.

5 . MUHALIF Ć¢ā‚¬“ fjale palidhje.

6. QYL- e njėjta gjė

7. BARIMAGA- Kjo fjale i ka dy kuptime, i pari ėshtė merimanga ndėrsa i dyti ėshtė Ibrahim Aga

8. NERENIKI- Lumi, e ka prejardhjen nga lumi Erenik por pėrdoret pėr te gjithė lumenjte tjerė pėrveē Drinit te Bardhe.

9. NEMENIKI Ć¢ā‚¬“ Regjistri i telefonave

10. SHEFEDER- Frigorifer

11. KUNDRAXHI- Kepucetar

12. VEZVESE- Merak

13. ZARAR- Dem

14. JUFKA- Lloj petesh te terura shumė te ngjashme me petet qe pėrdoren pėr lazanja

15. GILIVRONē Ć¢ā‚¬“ Femije i parehatshem, i pagjume


16. DYLBER- Homoseksual, ne te njėjtėn kohe lloj peshku.

17. MRENA- Lloj peshku, ne te njėjtė kohe grua ose vajzė e keqe

18. TERPIQKA Ć¢ā‚¬“ Lloj peshku qe bjen shpesh ne grep, edhe ne te njėjtėn kohe rucan

19. RUCAN Ć¢ā‚¬“ njeri shumė lakmiqar, qe don gjithēka

20. XHEVERXHILL Ć¢ā‚¬“ Fmije (njeri) i gjallė, i levizshem


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

3Normal Re: Fjalori i Gjakovareve prej Mon Jan 21 2008, 11:30

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
lol! LuNa sa kam qesh.

Very Happy


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit

4Normal Re: Fjalori i Gjakovareve prej Tue Jan 22 2008, 05:05

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Digital,je nga gjakova ti?
po te jesh,mund te vazhdosh listen Smile se na duhet te mesojme kete fjalore (diplomacine gjakovare:) )
eshte nevoje e pakontestueshme Smile


nje shprehje qe e kam degjuar dhe vete:

Pasha baballakun- Kur nemin dikand pa dhimt p.sh.-Baben e grus Razz


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Sponsored content


Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi