Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Windows Vista nė Shitje!

Windows Vista nė Shitje!

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Windows Vista nė Shitje! prej Tue Feb 13 2007, 13:25

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Windows Vista nė shitjeSot zyrtarisht ka filluar shitja e sistemit operativ Windows Vista - 11 vite pas sistemit tė parė tė "vėrtetė" Windows 95. Windows Vista ėshtė tani mė njė sistem operativ plotėsisht i ri i cili sjell shumė ndryshime nė tė gjitha nivelet. Ka ndryshime tė mėdha edhe tek Interfejs, ku pėr pėrdoruesit do tė nevojitet njė kohė deri sa tė mėsohen. Microsoft ka tentuar qė tė krijojė njė interfejs sa mė tė thjeshtė dhe mė intuitiv i cili tė jetė sa mė i lehtė pėr pėrdorim. Problemi i vetėm i cili paraqitet tek Vista, ku tė njejtin e vuan edhe sistemi operativ Linux, ėshtė kompatibiliteti dhe drajverat pėr komponentet e caktuar tė kompjuterit. Ekziston njė program i vogėl i cili kontrollon kompatibilitetin tuaj para se tė intaloni sistemin operativ tė ri.
U promovua gjitashtu edhe Office 2007 dhe Exchange Server.


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi