Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikë & Internet » Windows Vista në Shitje!

Windows Vista në Shitje!

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Windows Vista në Shitje! prej Tue Feb 13 2007, 13:25

Tini

Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Windows Vista në shitje

Sot zyrtarisht ka filluar shitja e sistemit operativ Windows Vista - 11 vite pas sistemit të parë të "vërtetë" Windows 95. Windows Vista është tani më një sistem operativ plotësisht i ri i cili sjell shumë ndryshime në të gjitha nivelet. Ka ndryshime të mëdha edhe tek Interfejs, ku për përdoruesit do të nevojitet një kohë deri sa të mësohen. Microsoft ka tentuar që të krijojë një interfejs sa më të thjeshtë dhe më intuitiv i cili të jetë sa më i lehtë për përdorim. Problemi i vetëm i cili paraqitet tek Vista, ku të njejtin e vuan edhe sistemi operativ Linux, është kompatibiliteti dhe drajverat për komponentet e caktuar të kompjuterit. Ekziston një program i vogël i cili kontrollon kompatibilitetin tuaj para se të intaloni sistemin operativ të ri.
U promovua gjitashtu edhe Office 2007 dhe Exchange Server.

Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.net.ms

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi