Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Shkenca Dhe Jeta «« » Matematike,Fizike & Astronomi » Provojeni intelegjencen e juaj

Provojeni intelegjencen e juaj

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Provojeni intelegjencen e juaj prej Wed Jan 23 2008, 05:16

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Provoni intelegjencen kreative qė keni

Testi 1
Ju jeni njė qėnjė e gjallė. Gjendeni nė njė shtėpi me mure pa dritar dhe pa dyer. pėr tė dalur jashtė ju nevojitet tė thyeni muret e shtėpisė ku gjendeni. ēka jeni ju?

Testi 2
Njė banorė i njė ndėrtese (rrokaqielli) banon nė katin e 10-tė. Zakonisht ai pėrdorė liftin (makinen e ngritjes) deri nė katin e 7-tė. Ditėve me shi ai nxigjet deri nė katin e 10-tė. Pse?

Testi 3
Ju e shihni njė tė vdekur para jush i cili gjendet i shtrirė me pjesen tė pėrparme (ftyrė) nė tokė. Nė shpinėn e tij e ka njė ēantė shpine. ēka ka ndodhur me tė?

Tesi 4
Ju shikoni nė oborrin e komshisė juaj pas shkrirjes sė borės. Shihni njė karrot ėdhe dy copa thėngjilli. ēka jeni duke menduar?

Testi 5
Testi i pestė ekziston pse nuk ekziston testi i gjashtė?


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

2Normal Re: Provojeni intelegjencen e juaj prej Wed Jan 23 2008, 05:19

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Testi 1.
ėshtė i lehtė dhe pėr tė kuptuar se e kam me gjithė mend ja zgjidhja.

Jam njė zogė pule.


Testi 2
Njė banorė i njė ndėrtese (rrokaqielli) banon nė katin e 10-tė. Zakonisht ai pėrdorė liftin (makinen e ngritjes) deri nė katin e 7-tė. Ditėve me shi ai nxigjet deri nė katin e 10-tė. Pse?

Sepse perdor ombrellen (cadren) pėr te shtypur nr.10 te elevatorit.Tesi 4
Ju shikoni nė oborrin e komshisė juaj pas shkrirjes sė borės. Shihni njė karrot ėdhe dy copa thėngjilli. ēka jeni duke menduar?

Mendoj se qenka shkrire dordoleci.........te tjerat ne moment nuk e kam intelegjencen ti zgjedh Smile


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi