Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Tema tė Lira » Diqka per floket?

Diqka per floket?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Diqka per floket? prej Wed Jan 23 2008, 23:32

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
Si t’i trajtoj flokėt ?!!Diell, erė, det, pishinė… Janė tė shumta shkaqet e dėmtimit tė flokėve. Pikėrisht pėr kėtė arsye ėshtė e rėndėsishme mbrojtja 24 orė e flokėve gjatė ditėve tė gjata e tė nxehta tė verės, si edhe rigjenerimi i tyre ēdo mbrėmje me formula specifike. Ja nga mund tė nisim:
MBROJTJA.
Hapi i parė qė duhet bėrė ėshtė marrja e masave paraprake pėr tė mbrojtur flokėt nga rrezet e forta tė diellit. Pėr kėtė kėshillohet pėrdorimi i njė vaji “sunlight”, rezistent ndaj ujit pėr tė mbrojtur flokėt nga nxehtėsia, duke garantuar kėshtu edhe ruajten e ngjyrės sė flokėve. Mė pas kėshillohet aplikimi mbi flokė i njė xheli mbrojtės, qė ruan flokun nga dėmtimi qė shkaktojnė rrezet ultra-violet. Ai siguron gjatė mbrėmjes rigjenerimin e vitaminave dhe mineraleve tė flokėve.


USHQIMI
Hapi i dytė qė duhet tė ndiqni ėshtė ushqimi i flokėvė tuaj, ashtu si ēdo pjesė tjetėr e gjallė e trupit tuaj. Kjo arrihet nėpėrmjet pėrdorimit tė njė shampoje rigjeneruese, e cila eliminon nė mėnyrė delikate ēdo gjurmė tė kripės, rėrės dhe jodit. Ajo kundėrvepron agjentėt atmosferikė me ushqyes specialė, duke i rikthyer flokėve tuaj butėsinė dhe shkėlqimin e humbur gjatė ditėve tė nxehta tė verės.HIDRATIMI Hapi i tretė ėshtė hidratimi i flokut nėpėrmjėt maskave tė flokėve, tė cilat rindėrtojnė substancat jetėsore tė flokėve. Rezultati: Flokė tė butė, elastikė dhe tė shėndetshėm


RIPARIMI
Hapi i katėrt dhe i fundit ėshtė riparimi i flokėve tė dėmtuar. Disa pika rigjeneruese eliminojnė dėmet e shkaktuara nga dielli, kripa dhe klori. Duhet aplikuar ēdo mbrėmje pas krehjes. Kjo parandalon djegien e flokėve, disiplinon, shkėlqen dhe shkrifton flokėt.


TENDENCAT QĖ NA SHOQĖRUAN KĖTĖ VERĖEnergji
Heriona metropolitane dhe heronj modernė
Protagonizėm, luks, teknologji. Ja disa fjalė kyēe tė njė dimensioni teatral dhe ngacmues tė personalitetit femėror. Shpirti i saj ėshtė i dehur nga pasioni dhe dėshira e joshjes. Moda e saj ėshtė ‘’limited edition’’, e ngushtė dhe vezulluese. Ėshtė vėnia nė dukje e trupit nė bashkėpunim me fundet e kėndshėm, pantallona tė ngushta dhe dekolte tė thella. Heroinė metropolitane, femra e frymėzuar nga kukullat preferon njė grim qė bie nė sy, me shumė ngjyra dhe gjeometrikė. Baza luan njė rol hijeje pėr tė vėnė nė dukje linjat perfekte. Sytė janė pika e forcės, me vetulla tė zgjatura dhe qepalla tė sfumuara me ngjyrė jeshile, rozė e ndezur dhe argjend. Buzėt janė me ngjyra tė ndezura, e kuqe dhe vishnje. Pėr flokėt, linja mbėshtjellėse nga tė cilat dalin tufa flokėsh tė gjatė, balluke dopio dhe ngjyra tė pėrcaktuara, ku del njė imazh i plotė dhe njė elegancė e sofistikuar. Super fuqi edhe pėr mashkullin, heroin modern qė gjendet midis kartonave dhe rokstarit. Xhaketa tė shkurtra, kėmisha pa mėngė, mė mbėrthecka dhe qėndisje tek xhinset. Ekscentrik dhe i rafinuar, super – heroi me njė model flokėsh tė sfiluar rreth fytyrės, me prerje me volum dhe tė modeluar me efektin shkėlqyes dhe tė zbehtė.

Pranverė -VerėFemra elegante dhe meshkuj rebelė
Nė njė botė tė magjishme, ku natyra ėshtė e ėmbėl dhe pėrkėdhelėse, luan njė figurė femre elegante, romantike, e shlodhur. Ngjyra e saj ėshtė e bardha dhe nė veshjet e saj gėrshetohen copa dhe tyle tė ēmuara tė marra nga baulet antike. Naive dhe e djallėzuar, zbulon krahėt, pėlqen transparencėn dhe tregon njė imazh tė sajin tė freskėt dhe spontane. Transparent dhe i freskėt dhe grimi i saj: baza e lehtė, pudra rozė e hapur, qerpikėt tė dendur dhe tė kthyer pėrreth syve tė qeshur, buzėt ngjyrė pjeshkė. Detaje tė njė personaliteti tė hekurt, e njė zane qė magjeps, por qė nuk lejon tė magjepset. Njė femėr kėshtu shprehet dhe mbi tė gjitha duke pėrdorur sharmin e flokėve tė saj. Tė shkurtėr dhe tė derdhur, tė gjatė dhe butėsisht dinamikė, kanė dritė hije natyrale dhe vezulluese tė tė kuqes dhe tė biondes, volume tė balancuara dhe njė linjė tė lirė qė ndjek kapriēot e erės. Nė krah tė zanės, njė mashkull i fortė dhe sensual, pak kavalier dhe pak rebel. Pėr atė copė lino, xhinse tė bardha, kėmisha ngjyrė qielli, rėre dhe gurėsh. Flokėt e tij dinamik qė bien tek balli dhe tė ftojnė t’i rimodelosh me gishta

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.realbb.net/

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi