Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Tema tė Lira » Dizajnerja nga Gjakova?

Dizajnerja nga Gjakova?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Dizajnerja nga Gjakova? prej Thu Jan 24 2008, 00:04

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
[b]
[b]Agjensioni i Modės Bora
Gjakovė
www.agjensia-modes-bora.piczo.com
We have been working for you to gice a maximum quality and original desing
Bore Balaj dizanjere e modės e diplomuar nė kėtė fushė nė vitin 2000 nė institutin e modės “SIPPAM” nė Riranė. Poashtu udhėheqese nė filialin e kėti institute nė Gjakovė pėr rrafshin e Dukagjinit.

Bore Balaj ėshtė antare e lidhjes sė shkrimtarėve tė Kosovės qė nga Viti 2002, ka botuar dy pėrmbledhje poezish “Zogu pa Qerdhe” dhe “Loti nė sy”.

Me artin ėshtė marrė qė nė fimijėri, poashtu duke krijuar prozė poezi dhe satira humoristike.

E lindur nė Pejė, Bora ka mbaruar Gjimnazin is “11 Maji” nė Vitin 1989, dhe ka qenė nxanse e dalluar pėr sjellje dhe angazhimet e saja nė mėsime. Pastaj Bore Balaj ka mbaruar shkollen e lartė ekonomike nė Pejė.

Me dizajn ka filluar qe nga viti 1997, kur edhe regjistroi studimet pėr dizajn.

Aktivitetin e saj Bora e ka filluar qe nga viti 2002, kun ė qershorė ka organizuar sfilaten e parė nė Gjakovė nė hotelin “Pashtriku” bashkpunim me institutin e modes “SIPPAM” nga Tirana.

Qė nga viti 2002 Bora ka realizuar 32 sfilata tė modės, ate gjashtė nė Prishtinė, katėr nė tiranė, pesė nė ambietet e Kforit Italian nė Gjakovė, njė nė ambientet t Kforit Italian nė Prizren, dy sfilata nė hotelin “Royal” nė pėjė, njė nė qendren “Don Bosko” nė Prishtine, poashtu dy sfilata nė Ulqin gjat sezonit veror tė 2006-shtės, ndėrsa sfilatat e tjera i ka realizuar nė qytetin e Gjakovės disa nė Pallatin e Kulturėes “Asim Vokshi” ndėrsa tjerat nė ambientet hoteliere nė qytetin e Gjaovės.

Bora me 26 dhjetor 2003 ka realizuar spekataklin “Top Modeli I rrafshit tė Dukagjinit”, dhe janė zgjedhur dy mė tė mirėt nga njė juri profesionale.

Bora Bėn Trajnimin pėr top model qė nga 2003-ta, ku nxenėsit e saj ēdo vit jan shpallur ndėr mė tė mirėt ne Kosovė, poashtu nxansat e saj kan marr pjesė edhe jasht vendit edhe jan shum tė suksesshėm.

Bora vitin e kaluar ka Realizuar nė Ulqin spektaklin e Bukurisė “Miss Copa Cabana” e Ulqinit, ku ka trajnuar 28 vajza, ku pjesmarėse kan qenė kombėsi tė ndrryshme, poashtu pjesmarrse ka pasur nga tė gjitha trevat e Ballkanit.

Bora ka realizuar korografin e spektaklit “Top Moda” 2003 nė Gjakovė. Poashtu Bora ka kontribuar pėr gratė veja duke i trajnuar nė fushen e rrobaqepsisė, poashtu ka prezantuar punėn e tyre pėrmes modelėve tė saj nė mėnyrė humane.

Bora ka stiluar dizajnet e kustumeve tė plazhit tė spekataklit tė bukurisė “Miss Kosova 2003” edhe pse nuk i ėshtė pėrmendur fare emir i saj.

Bora bashkpunon me revisten “Miss” dhe posedon mjaft mirėnjohje, dhe ėshtė femėr e nominuar si femra mė e suksesshme e rrafshit tė Dukagjinit, ka marrė pjesė nė spektaklin e bukurisė “Miss Glob” dhe ka qenė musafire e Nderit. Bashkpunon me asociacionin “Deliart” (Petro Bozo), poashtu Bora bashkpunon edhe me korografen e njohur shqiptare Kozeta Bakiu.

Ajo pretendon nė tė ardhmen qė puna e saj tė jetė active nė mesin e dizajnjrėve Botėror, ka dėshirė qe edhe ajo njė ditė tė pėrfaqėsij Kosoven nė mėnyrėn e saj, ajo ka bashkpunim me univerzitetin Metropolitant tė Anglisė, dhe me institutin “Sittam AB” tė Greqisė.You are welcome if you like to come we make diffrent clothes and dresses designers and we can make you happy,ower clothe material is so good that when you go out with ower designe you are going to be setisfide.Me moden e artit kam qen aktive qė nė fėmijeri ku kam shkruar poezi dhe shkrime tė tjera,pastaj fillova studimet pėr dizajn me 1997 nė Tiranė.
Kam mbajtur shum sfilata por nuk mund tė veqoj asnjerėn sepse tė gjith e kanė rėndėsin e vet por nuk do tė anashkaloj revyn e vitit 26.07.2005 me veshje kobėtare ku ishin tė dizajnuara shum nė mėnyr artistike veshjet me njė simbol tė nėnave shqipėtare dhe nė pėrgjithsi pėr tė gjitha trevat ku jetojn shqipėtaret.
Ne perfaqsojm institutin e modes " sippari" nga Shqipėria dhe po ashtu kemi kurse tė rrobaqepsis ,trajnime dhe kėtė vitė kemi hapur edhe degėn e dizajnit dhe nijhet diploma nė 19 shtete tė botės ku njihet ky institut.


OFROJMĖ:
Trajnimin e manikenėve,
Maniken pėr reklama tė biznesit tuaj,
Fotomodele pėr kalendar dhe gjejmė stilin e veshjes suaj,
Grimit tuaj pėr raste solemne stilojme vello,
Fustana tė nusėris nė baz tė pamjes tuaj.Agjensia e modės, fustana nusėrie,fustana elegante,komplete femrash elegante dhe klasike,komplete pėr meshkuj,komplete tė ndryshme edhe pėr fėmijė. Posedojm edhe 15 manikena dhe mvit sfilata mode nė vend dhe jasht vendit, bashkepunojm me disa butiqe tė Milanos nėanekene te specializuar-a.Qepim sipas porosis.Organizojm disa here nė Itali.
[/b]
[/b]

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.realbb.net/

2Normal Re: Dizajnerja nga Gjakova? prej Thu Jan 24 2008, 00:06

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore

http://widget-af.slide.com/widgets/slideticker.swf">


http://widget-af.slide.com/widgets/slideticker.swf" />

http://www.msplinks.com/MDFodHRwOi8vd3d3LnNsaWRlLmNvbS9waXZvdD9jeT1tcyZhZD0wJmlkPTEyMjQ5NzkwOTg2NDU2MDQ1MjcmbWFwPTE=" target="_blank">http://widget-af.slide.com/p1/1224979098645604527/ms_t011_v000_a000_f00/images/xslide1.gif" border="0" ismap="ismap" /> http://www.msplinks.com/MDFodHRwOi8vd3d3LnNsaWRlLmNvbS9waXZvdD9jeT1tcyZhZD0wJmlkPTEyMjQ5NzkwOTg2NDU2MDQ1MjcmbWFwPTI=" target="_blank">http://widget-af.slide.com/p2/1224979098645604527/ms_t011_v000_a000_f00/images/xslide2.gif" border="0" ismap="ismap" />

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.realbb.net/

3Normal HOI prej Thu Jan 24 2008, 00:11

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
BORA JE DIZAJNERE E SHKELQYER TE UROJ SUKSESE...

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.realbb.net/

Sponsored content


Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi