Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Mė Pran Njėri-Tjetrit «« » Ndihmoni Njeri-Tjetrin » Bursa per studentet ne Itali

Bursa per studentet ne Itali

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Bursa per studentet ne Itali prej Thu Jan 24 2008, 06:28

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Shteti fqinj, Italia, do tė ofrojė edhe kėtė vit bursa pėr studime e kėrkime pranė institucioneve italiane. Konkretisht Ministria e Punėve tė Jashtme italiane ofron bursa me njė kohėzgjatje nga 1 deri nė 12 muaj pėr t’u kryer pranė Institucioneve Shkencore italiane. Bursat do tė jenė pėr disa sektorė si kėrkime, kurse pasuniversitare (doktoratura, master, specializime me pėrjashtim tė disiplinave mjekėsore) kurse tė ndryshme (pranė Akademive, Konservatoreve, Shkollės Kombėtare tė Kinematografisė), si dhe kurse tė gjuhės e kulturės italiane pėr mėsuesit e gjuhės italiane. Aktivitete tė tilla mund tė zhvillohen pranė institucioneve si universitete, Institute tė Larta tė Formimit Artistik e Muzikor, Institutit tė Restaurimit, Shkollės Kombėtare tė Kinemasė, qendrave e Laboratorėve tė Kėrkimit, bibliotekave, arkivave dhe institucioneve tė tjera shtetėrore. Pėrfitues tė kėtyre bursave do tė jenė individėt, tė cilėt nuk e kanė kaluar moshėn 35 vjeē. Ndėrkohė qė, kėrkesat duhet tė dorėzohen pėrpara datės 15 maj.


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

2Normal Re: Bursa per studentet ne Itali prej Fri Feb 12 2010, 10:07

ku duhen te dorezohen kerkesat???? edhe a vlen kjo per vitin 2010

Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi