Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Arti Dhe Kultura «« » Muzika e Huaj » Avril Lavigne

Avril Lavigne

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Avril Lavigne prej Sat Jan 26 2008, 03:44

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Avril Lavigne

Njė kombinim i njė vajzė tė egėr dhe njė talente e rrallė e muzikės. Refuzon ti emiton tė tjerėt. Dėshiron t'i kėndoj vetėm kėngėt e saja dhe qė dalin nga zemra e saj.


Avril Lavigne ėshtė lindur me 27 shtator tė vitit 1984 nė qytezėn Napanee (Ontario) tė Kanadės. Sė bashku me nėnėn, babanė, motrėn dhe vėllaun ishin rritur nė atė qytezė. Kur ajo ishte vetėm 2 vjet kishte lėn pėrshtypje me zėrin dhe personalitetin e saj. Nė klasė ajo ishte lazdrajke dhe kishte dėshirė qė gjithmonė tė jetė nė qendėr tė vėmendjes. Nė vend tė detyrave tė shtėpisė Avril-it i pėlqente tė shkruan tektse kėngėsh qė dilnin nga ndjenjat e saja.

Fama
Si fėmijė gjithmonė kishte kėnduar nė krevatin e saj. Pastaj kishte kėnduar nė korin e kishės dhe nė disa festivale. Nė moshėn 16 vjeēare mori vendim qė tė shkoj nė New York tė SHBA-ve pėr tė fituar mė shumė famė.

Dėshtimi

Producenti Antonio 'LA' Reid e pa talentin e saj dhe u kujdes qė ajo nė moshėn 16 vjeēare tė nėnshkruj njė kontratė me njė produksion muzikor. Ajo shpejt fillon tė punoj nė CD e parė. Edhe pas shumė mundi ajo kishte dėshtuar pėr shkak se produksioni ishte kujdesur vetė pėr tekstet e kėngėve, derisa Avril Lavignes i pėlqente qė ato vetė t,i shkruante. 'Njerėzit me tė cilėt kam bashkėpunuar ishin shumė tė talentuar, por kėngėt nuk kishin fare tė bėnin me personalitetin tim' pohoi Avril.


Let Go
Pastaj ajo u shpėrngul nga New Yorku dhe u vendos nė Los Angeles, ku ajo kontaktoi Clif Magness. Ai mė kupton se ēka unė dėshiroj dhe mė lejon ti bėj gjėrat nė mėnyrėn time', pohoi Avril. Nė produksionin The matrixx ishte incizuar albumi i saj i parė 'Let Go'.
Avril ėshtė shumė e kėnaqur me kėtė album. Kėnga e saj e quajtur 'Complicated' ishte bėrė njė hit botėror. Kishte tė bėnte me njerėzit qė ishin falls dhe pėr lidhjet e dashurisė qė dukeshin se nuk janė tė vėrteta. Tė gjitha kėngėt e Avrilit lindin nga ndjenjat e saja. Ajo refuzon tė bėjė atė ēfarė produksionet e sugjerojnė tė bėjė.


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

2Normal Re: Avril Lavigne prej Tue Jun 17 2008, 01:53

Sunset girl

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Eshte kengetarja ime e preferuar
kenget i ka 1-shhhhhhhhhhhhhh

Shiko profilin e anėtarit

3Normal Avril Lavigne dėshiron tė bėhet yll filmi prej Tue Jun 17 2008, 02:06

Sunset girl

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Avril Lavigne dėshiron tė bėhet yll filmi

Kėngėtarja e popullarizuar, Avril Lavigne, ka pohuar se dėshiron tė pushojė njė kohė nga incizimi i muzikės dhe tė fillojė njė karrierė nė botėn e kinematografisė. "Dėshira ime e radhės ėshtė qė tė angazhohem nė botėn e filmit dhe tė kem njė rol udhėheqės", ka thėnė ylli i muzikės pop.

Lavigne ka zbuluar se, iu kanė ofruar njė numėr i madh i filmbėrėsve gjatė viteve tė fundit, por asgjė deri mė tani nuk iu ka pėrshtatur shijes sė saj.

"Kam shikuar shumė skenarė gjatė dy vjetėve tė fundit dhe shumica e tyre kanė qenė tė kėqij, por tani e di qė mund tė jem e mirė nė aktrim. Tashmė e kam edhe agjentin tim dhe tė gjitha tjerat", ka thėnė Lavigne.
Kėngėtarja e popullarizuar, Avril Lavigne, ka pohuar se dėshiron tė pushojė njė kohė nga incizimi i muzikės dhe tė fillojė njė karrierė nė botėn e kinematografisė. "Dėshira ime e radhės ėshtė qė tė angazhohem nė botėn e filmit dhe tė kem njė rol udhėheqės", ka thėnė ylli i muzikės pop.

Lavigne ka zbuluar se, iu kanė ofruar njė numėr i madh i filmbėrėsve gjatė viteve tė fundit, por asgjė deri mė tani nuk iu ka pėrshtatur shijes sė saj.

"Kam shikuar shumė skenarė gjatė dy vjetėve tė fundit dhe shumica e tyre kanė qenė tė kėqij, por tani e di qė mund tė jem e mirė nė aktrim. Tashmė e kam edhe agjentin tim dhe tė gjitha tjerat", ka thėnė Lavigne.

Shiko profilin e anėtarit

Sponsored content


Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi