Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikë & Internet » KUJDES:Nga virusi me i ri qe pritet te pushtoj me miliona PC

KUJDES:Nga virusi me i ri qe pritet te pushtoj me miliona PC

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
KUJDES: Nga virusi me i ri qe pritet te pushtoj me miliona Kompjuter
KUJDES: Nga virusi me i ri qe pritet te pushtoj me miliona Kompjuter (PC) ne Bote!

PERCILLENI KETE PARALAJMERIM TE SHOKET E JUAJ DHE TE PERSONAT QE KONTAKTONI:

Ju duhet te jeni ne dijeni gjate diteve vijuese: Te mos e hapni asnje porosi me fajlin e bashkangjitur te quajtur "Invitation" pa dallim se kush ju a ka derguar, eshte virus qe hap Olimpic Torch i cili "djeg" te tere hard diskun C te kompjuterit tuaj. Ky virus do te pranohet nga dikush qe ka e-mail adresen tuaj ne listen kontaktuese te saj/tij, Kjo eshte arsyeja pse ju duhet ta dergoni kete e-mail te te gjithe personat qe ju kontaktoni. Nese ju pranoni e-mail-in e quajtur "invitation" , mendime (ide) te derguar nga shoket, mos e hapni ate dhe ta mbyllni kompjuterin menjehere. Ky eshte virusi me i keq, sipas CNN, ndersa eshte klasifikuar nga Microsofti si virusi me destruktiv i
gjithe koherave.
Ky virus eshte zbuluar para disa ditesh nga McAfee, Symantec dhe ende nuk ka ndonje mendim per zgjidhjen e tij..... Ky virus thjeshte shkaterron Zero Sector-in te Hard Disc-ut, ku mbahen informacionet tuaja.


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.net.ms

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
thnx Tini per kete info Smile
vertet info me vlere per mua,se mbeta duke formatuar pc-n Smile

.


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

3Normal Viruset me te rrezikshem ne bote.. ( Kujdes ) prej Fri Feb 01 2008, 09:56

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Viruset me te Rrezikshem ne bote.. ( Kujdes )

W32.Bagle.AF
W32.Bagle.H
W32.Hiton.A
W32.MyDoom.F
W32.Netsky.Z
W32.Netsky.D
W32.Netsky.B
W32.Sober.F
W32.Sober.D
W32.Sober.C
W32.Sober
W32.Dumaru
W32.Sobig.F
W32.BugBear.B
W32.LovSan/Blaster1
W32.Sinapps
W32.Sunday
W32.Delta
W32.Gold
W32.Retro
W32.Koshi.1.9
Linux.ADM
Linux.Coco
W32.NBC
W32.Clickit
W32.Parasit
W32.PolySnakebyte
W32.RousSarcoma
W32.Hllw.Sydney@MM
CIH
I Love You
Melissa
w32nimda
Wagner 782
Casino
Harddrive-killer pro 5
Code red 1
Code red 2
Pokemon Pikachu
AIDS
hdfill
Blackday
Bulbasaur
Mirc.El_Che_is_alive
Kpmv.W2000.Poly
Mbop!
C-worm
Batschell
bat.antifa
Bat/BatXP.Iaafe
Bat\\bun
Bat.Bush
BAT.Dolomite.worm
bat.****
bat/hotcakes
bat.ina
bat.junkboat
bat.soulcontrol
BatXP.Saturn
BAT/Calvin&Hobbes
claytron
HoloCaust
p2p.Opax
PERL.Nirvana
VBS/Artillery
vbs.eva
VBS/Evade
Vbs.Evion
w32.merkur.c
W32/Outsider
W32/Outsider B
W32/Outsider C
W32/Outsider D
W32/Outsider E
W32/Perrun
W97/Blackout
W97M/Authority
W97M/Chester
W97M/SFC
WinREG.Sptohell
Virenpaket 0
Virenpaket 1
Virenpaket 2
Virenpaket 3
Virenpaket 4
Virenpaket 5
Virenpaket 6
Virenpaket 7
Virenpaket 8
Virenpaket 9
Virenpaket 10
Virenpaket 11
Zed\'s Word Macro Virus Constructor
Windows Scripting Host Worm Constructor 1.0
Special Format Generator 2.0


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.net.ms

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
po mire me tini,shi hulumto ti ndoj antibiotik kunder ketyre Smile

.


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
tnx Tini i kam dite me pare


Forumi aLbdigital
Jeta është e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anëtarit http://www.malesia.org

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
LuNa shkruajti:po mire me tini,shi hulumto ti ndoj antibiotik kunder ketyre Smile

lol! LuNa, jam duke hulumtuar por kot! nuk e gjej dot e as smundem ti krijoj ato! Smile


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.net.ms

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Ma-Origano shkruajti:tnx Tini i kam dite me pare
Ska gje! cfare ke dite me pare?


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.net.ms

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
[quote="Tini"]
LuNa shkruajti:po mire me tini,shi hulumto ti ndoj antibiotik kunder ketyre Smile[/quotelol! LuNa, jam duke hulumtuar por kot! nuk e gjej dot e as smundem ti krijoj ato! Smile

sa keq!


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

Sponsored content


Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi