Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Të Ndryshme «« » Tema të Lira » KURIOZITETE!

KURIOZITETE!

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal KURIOZITETE! prej Sat Jan 26 2008, 22:17

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
QFAR THON NGJYRAT


Ngjyra kuqe simbolizon: veprim, mirbesim, guxim, gjalleri.
Ngjyra pembe simbolizon: dashuri dhe bukuri.
Ngjyra kafe simbolizon: boten, rregull, marrveshje.
Ngjyra portokallet simbolizon: gjalleri me durim.
Ngjyr ari simbolizon: pasuri, perparim, dituri.
Ngjyra e sarit simbolizon: dituri, lumturi, gezim, energji intelektuale.
Ngjyra e jeshilt simbolizon: jet, natyr,pjelllori dhe te qenurit mir.
Ngjyra kaltert simbolizon: rini,natyr shpirterore, e vertet, paqe.
Ngjyra vjollc simbolizon: pushtet mbreteror, magji,e fsheht.
Vjollc-kaltert simbolizon: intuite, mendim,parashikim I thell.
Ngjyra e bardh simbolizon: Pasterti, dliresi.
Ngjyra e zez simbolizon: vdekje, tok,qendrueshmeri.
Ngjyra e hirit simbolizon: dhimbje,hidherim, mbrojtje,pjekuri.


QFAR THON STINET


Pranvera eshte koha e rilindjes dhe e pertritjes.
Debora e dimrit shkrihet,Lulet qelin,dhe bota duket e re perseri.
Me 21 mars fillon pranvera dhe perfundon me 23 qershor.

Vera fillon aty kah 21 qershori,dhe mbaron me 23 shtator.
Vera eshte nje koh e but,me koh me diell.

Vjeshta eshte nje stin kur ditet shkurtohen dhe behen te fresketa,
Nata zgjatet.Vjeshta fillon me 23 shtator,dhe mbaron me 21 dhjetor.
Vjeshta na tregon kur koha e nxet shendrohet net e ftoft.


Dimri eshte pjesa me e fotft e vitit.Dimri filon
me 21 dhjetor,dhe mabron mars 23.


QFAR THON LULETZambaku tregon bukuri dhe embelsi.

Trendafili tregon dashuri,shpres dhe pafajsi.Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.realbb.net/

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi