Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Kompania Reklamon Largimin e Windows Vista!

Kompania Reklamon Largimin e Windows Vista!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Kompania Reklamon Largimin e Windows Vista! prej Sat Feb 02 2008, 03:02

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Kompania reklamon largimin e Windows Vista
Fakti qė nga dita nė ditė po bėhet mė i qartė ėshtė se shumė shfrytėzues thjesht nuk dėshirojnė tė punojnė nė sistemin operativ Vista dhe se ata dėshirojnė tė kthehen nė Windows XP. Njė kompani amerikane ka vendosur tė fokusohet pikėrisht nė kėtė segment tė tregut.
Bėhet fjalė pėr njė servis kompjuterėsh nė Milford tė New Hampshire, mirėpo Microsoftit nuk i vjen edhe aq mirė kur sheh dikė tė reklamojė “largimin e Vistas dhe riinstalimin e Windows XP”.

Pronari i kompanisė Aaron Kaplan pohon qė kjo gjė ėshtė duke u kėrkuar tepėr; thjesht, gjatė tėrė kohės kanė marrė kėrkesa pėr ēinstalimin e Vistas, prandaj kanė vendosur tė reklamojnė nė atė mėnyrė.


“Nga tė gjitha mbishkrimet tė cilat i kemi vendosur nė vitrinė gjatė dy viteve tė fundit, ky ka qenė mė i suksesshmi. Shumė njerėz kanė vėrshuar tek ne”, pohon Kaplan.

www.microsoft.com


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi