Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Arti Dhe Kultura «« » Humor Dhe Barceleta » Grate dhe Termat Teknike

Grate dhe Termat Teknike

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Grate dhe Termat Teknike prej Thu Feb 07 2008, 12:59

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Grate dhe Termat TeknikeGratė mund tė jenė:

- INTERNET qė mezi futesh

- SERVER gjithmonė e zėnė kur tė nevoitet.

- WINDOWS tė gjithė e dinė qė nuk funksionon, por s'bėjnė dot pa tė.


- EXCEL thonė se shėrben pėr shumė gjėra, por pėrdoret vetėm pėr
operacionet bazė.


- WORD ka gjithmonė njė surprizė pėr ju, por askush nuk ja di tė
gjitha sekretet

- D.O.S. tė gjithė e kanė pėrdorur ndonjėherė, por asnjė nuk e do mė.


- BACKUP kujtoni se i ka tė gjitha, por kur shkoni tė kėrkoni,
pikėrisht ajo qė ju interesonte…mungon.


- VIRUS (e njohur edhe si grua), arrin kur nuk e pret, installohet dhe
zotėron gjithēka tėnden. . Nėse provon ta disinstallosh humbet diēka,nėse nuk provon… humbet gjithēka.


- SCANDISK dihet qė ėshtė e mirė, por askush nuk e di se ē'bėn nė tė vėrtetė.


- SCREENSAVER Nuk hyn nė punė pėr asgjė, por ėshtė e lezetshme.


- RAM harron gjithēka sapo shkėputet prej teje.


- HARDDISK kujton gjithēka, GJITHMONĖ.


- MOUSE funksionon vetėm kur e keqtrajton ose e pėrplas.


- MULTIMEDIA bėn qė tė tė duket gjithēka e bukur.


-MICROSOFT do qė tė ketė kontrollin mbi tė gjithė meshkujt qė takon dhe kėrkon qė ti bindė qė ajo .. ėshtė mė e mira pėr ta.Bėn gjithēka pėr ti vėnė meshkujt kundėr femrave tė tjera dhe tė . premton se do tė tė japė gjithēka nėse ja dorėzė rubrikėn tėnde. Mė parė se ta marrėsh vesh, ajo ėshtė bėrė gruaja jote e jetės… do tė arrijė njė ditė qė edhe pėr tė hapur frigoriferin, do tė tė duhet leja prej saj.

- PASSWORD Kujton se je i vetmi qė e njeh, por e njeh gjysma e botės.


-MP3 tė gjithė duan ta shkarkojnė.


-CPU Nga jashtė duket sikur ka gjithēka, por nga brėnda ėshtė bosh.


- MONITOR Pėrpiqet qė tė tė bėjė qė ta shikosh jetėn me ngjyra mė tė ndezura.


- DATAWAREHOUSING ti tregon tė gjitha… me pėrjashtim tė asaj qė tė intereson me tė vėrtetė.


- E-MAIL Nė ēdo 10 gjėra qė tė thotė….8 janė budallalleqe.


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi