Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » iPhone prej tani edhe me 16 GB memorie

iPhone prej tani edhe me 16 GB memorie

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal iPhone prej tani edhe me 16 GB memorie prej Sun Feb 10 2008, 02:40

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e


Pajisjet nga kompania Apple, iPhone dhe iPod Touch, prej tani e tutje do tė janė nė dispozicion me kapacitet tė memories prej 8 e 16, respektivisht 32 gigabajt.
Pasi qė tregu online i Apple dy ditė mė parė ėshtė mbyllur pėr njė kohė tė shkurtėr, menjėherė kanė filluar spekulimet pėr atė se ēfarė tė reja do tė paraqes Apple. Megjithatė kėsaj radhe nuk bėhet fjalė pėr njė produkt tė ri, por pėr pėrmirėsimin e iPhone dhe iPod Touch, tė cilėt prej tani e tutje do tė janė nė dispozicion me kapacitet mė tė madh tė memories.

iPhone me tetė gigabajt nė SHBA kushton 399 dollarė (269 euro), derisa versioni 16-gigabajtėsh kushton 499 dollarė (337 euro). Versionet me katėr gigabajt nuk mund tė gjenden nė treg qė bukur do kohė.

iPod Touch, megjithatė, mund tė gjendet nė version prej 16 GB pėr 399 dollarė, respektivisht 32 GB pėr 499 dollarė.

Pėrveē ndryshimit tė kapacitetit tė memories, tė dy pajisjet janė identike me versionet e tyre tė mėhershme.


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi