Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Microsofti nė sulm, super ofertė pėr Yahoo-nė

Microsofti nė sulm, super ofertė pėr Yahoo-nė

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Ma-Origano

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Kompania Microsoft Corporation deklaroi tė premten se kishte ofruar blerjen e kompanisė sė internetit Yahoo Inc, pėr 44.6 miliardė dollarė, me para nė dorė dhe nė aksione, ēka nėnkupton fuqizimin pėrballė kompanisė tjetėr tė internetit Google.
Kjo pėrbėn marrėveshjen mė tė rėndėsishme tė internetit qė nga koha e bashkimit mes kompanive Time Warner dhe AOL.

Yahoo-ja ka deklaruar se tregu online ėshtė rritur sė tepėrmi dhe pritet qė brenda vitit 2010 tė arrijė nė 80 miliardė dollarė nga mė shumė se 40 miliardė nė vitin 2007.

Ajo shtoi se kjo rritje dominohet nga vetėm njė kompani, lideres ''Google Inc''.

"Kemi shumė respekt pėr Yahoo-nė dhe sė bashku mund tė sjellim zgjidhje tė shkėlqyera pėr konsumatorėt..., duke u pozicionuar mė mirė nė tregun e shėrbimeve online'', tha shefi ekzekutiv i Microsoftit, Steve Ballmer. Yahoo-ja nuk ka bėrė ende komentet e rastit. /start/


Forumi aLbdigital
Jeta ėshtė e bukur - Jetoje ! malesia.org&malesiaforum.com
Shiko profilin e anėtarit http://www.malesia.org

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi