Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Rregulloni fotografitė Online nė Internet

Rregulloni fotografitė Online nė Internet

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Rregulloni fotografitė Online nė Internet prej Fri Feb 15 2008, 03:56

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin


Pėr pėrpunimin e fotografive nuk ėshtė e domosdoshme tė keni tė instaluar Photoshop. Shėrbimet online pėr kėtė qėllim janė avancuar aq shumė sa qė ofrojnė edhe pėrpunimin e fotografive – dhe atė nė tė shumtėn e rasteve pa pagesė. Ja disa programe qė mund t’ju lehtėsojnė pėrpunimin e fotografive.

Snipshot

Snipshot ėshtė shumė i thjeshtė pėr pėrdorim, lexon shpejt fotografitė, ndėrsa pėr pėrpunim online mjafton njė lidhje e kėnaqshme interneti. Pėrpunon fotografitė deri nė 10 megabajt, e veēanėrisht ėshtė i dobishėm opsioni undo, i cili ka numėr tė pakufizuar tė hapave prapa. Megjithatė, Snipshot ėshtė program i cili mundėson vetėm pėrpunimin e fotografive. Mė sė shumti i mungon opsioni pėr shkurtim dhe ndryshim tė madhėsisė sė fotografisė, qė thuajse pėrdoren mė tė shumti.

http://snipshot.com/

Pixenate

Ky ėshtė njė program jashtėzakonisht i lehtė pėr t’u pėrdorur. Gjatė pėrpunimit tė fotografive pak mė tė mėdha duhet tė pritet qė programi tė bėj punėn e vet dhe nė pėrgjithėsi gjatė punės me tė duhet tė kihet pakėz durim. Ekziston edhe njė nėn-rubrikė e plotė e pajisjeve tė cilat janė pėrcaktuar si zbavitėse, por nė parim janė shumė tė dobishme pėr pėrpunimin e fotografive. Njė prej lėshimeve ėshtė mungesa e opsionit pėr theksim tė fotografisė.

http://pixenate.com/

Splashup

Ky editor pos dukjes ka edhe opsione ambicioze pėr pėrpunimin e fotografive. Do tė gjeni mbėshtetje pėr filtrat, shtresat, pajisje tė shumta, e shumė praktik ėshtė bashkėpunimi me shėrbimet e fotove Picasa e Flickr, si dhe me shėrbimin ēdo ditė e mė tė popullarizuar Facebook. As Splashup nuk ėshtė pa tė meta, ndėrsa njė prej mė tė mėdhave qė ka, ėshtė shpejtėsia. Nėse pėrpunoni njė fotografi pak mė tė madhe, pėrgatituni pėr pritje dhe jostabilitet, bukur shpesh ndodhė qė thjesht tė ndalon tė reagojė nė klikime.

www.splashup.com

Preloadr

Shėrbimi pėr pėrpunimin e fotografive qė ofron Preloadr ėshtė i lidhur ngushtė me shėrbimin e Yahoo-sė, Flickr. Qė ta fusni nė funksion Preloadr, duhet tė keni llogari tė hapur nė Flickr, gjė qė, pėr ata tė cilėt nuk janė shfrytėzues tė kėtij shėrbimi pėr foto, do tė jetė irrituese. Nė anėn tjetėr, Flickr ka numėr tė madh tė shfrytėzuesve tė cilėt janė potencial pėr pėrdorimin e kėtij programi pėr pėrpunimin e fotografive. Ergonomia nė tėrėsi ėshtė marrė nga Flickr, ndėrsa programi ofron shumė opsione tė avancuara tė si shtresat dhe histogrami.

Ai ka edhe njė sistem tė tėrė filtrash siē janė ata pėr theksim, turbullim apo shndėrrim nė ngjyra bardh e zi.


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi