Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Ēėshtja Kombėtare » BE vendos pėr dėrgimin e misionit EULEX nė Kosovė

BE vendos pėr dėrgimin e misionit EULEX nė Kosovė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
BE vendos pėr dėrgimin e misionit EULEX nė Kosovė

Bashkimi Evropian ka miratuar vendimin pėr dėrgimin e misionit nė Kosovė. Vendimi ėshtė miratuar nė mesnatė, pasi qė asnjė nga 27 vendet anėtare tė BE-sė nuk kundėrshtuan planin operacional. Misioni do tė ketė rreth dy mijė pjesėtarė, do tė quhet EULEX dhe pritet tė dislokohet nė Kosovė, duke filluar nga java e ardhshme.
Ky mision ka pėr synim tė ndihmojė autoritetet kosovare nė ndėrtimin e njė sistemi ligjor, qė do tė mbėshtetej nė parimet e multietnicitetit. Vendimi pėr misionin ėshtė miratuar sipas tė ashtuquajturės "procedurė e heshtur", ndėrsa do tė kryesohet nga holandezi Pieter Feith.
Pritet qė misioni tė marrė kompetencat e UNMIK-ut nė qershor tė kėtij viti.


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi