Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Ēėshtja Kombėtare » Njohja e Pavaresis se Kosovės

Njohja e Pavaresis se Kosovės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Njohja e Pavaresis se Kosovės prej Sat Feb 16 2008, 06:54

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Pritet qė tė hėnėn Kosovėn ta njohin Britania e Madhe, Franca, Gjermania, Italia dhe SHBA-tė

Rreth 20 vende tė Bashkimit Evropian do tė njohin shpejt shtetin e ri tė Kosovės, pas shpalljes se pavarėsisė. Britania e Madhe, Franca, Gjermania dhe Italia mund tė njohin pavarėsinė e Kosovės ditėn e hėnė, ndėrsa atyre do t’iu bashkėngjiten edhe SHBA-ja, njofton agjencia e lajmeve Reuters.
Sipas po tė njėjtės agjenci, fuqitė e mėdha, Britania e Madhe, Franca, Gjermania dhe Italia mund tė njohin pavarėsinė e Kosovės menjėherė pas takimit tė hėnėn tė shefave tė diplomacisė sė BE-sė, ndėrsa atyre do t’iu bashkėngjiten edhe SHBA-tė.

Duke iu referuar burimeve diplomatike, sipas tė cilave njė qėndrim tė tillė nuk e mbėshtesin gjashtė vende tė BE-sė, Bullgaria, Spanja, Rumania, Greqia, Sllovakia dhe Qipro.

Nė takimin e tė hėnės, Bashkimi Evropian do tė konstatojė se statsu-quo-ja nė Kosovė ka qenė e paqėndrueshme, do tė bėjė ftesė pėr njė Kosovė mutlietnike, nė tė cilėn do tė respektohet ligji, pakicat dhe trashėgimia kulturore dhe religjiozeEdituar pėr herė tė fundit nga Tini nė Mon Jun 09 2008, 15:06, edituar 1 herė gjithsej


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

2Normal Re: Njohja e Pavaresis se Kosovės prej Tue Mar 18 2008, 02:25

GoNi2

avatar
V.I.P
V.I.P
kisha pas deshire qe ne kete tem me shtu listen e shteteve qe kan pranumevetesine e Kosoves :
(lista dot jet dinamike ,sepse kohe pas kohe shpresoj se dot nderohet numri i shteteve qe do te pranojne ket realitet).
Shtetet qe e kan pranu deri ne kete moment:

Shtetet e bashkuara te Amerikes
Afganistani
Costa Rica
Shqiperia
Franca
Turqia
Britania e madhe
Australia
Senegali
Australia
Latvia
Malezija
Gjermanija
Estonija
Italija
Danimarka
Luksemburg
Peru
Belgjika
Polonija
Zvicra
Austria
Irlanda
Suedija
Holanda
Islanda
Slovenija
Finlanda
Japonija

(huazuar nga Wikipedia)

Shiko profilin e anėtarit http://www.alb-digital.net

3Normal Re: Njohja e Pavaresis se Kosovės prej Tue Mar 25 2008, 08:43

GoNi2

avatar
V.I.P
V.I.P
Kroacia
Hungaria
Bulgaria
Kanadaja

Shiko profilin e anėtarit http://www.alb-digital.net

4Normal Re: Njohja e Pavaresis se Kosovės prej Tue Mar 25 2008, 11:26

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Maqedonin nuk e lexoj kerkundi Sad
une e pranoj Razz ani se nuk eshte ketu Maqedonija Smile
ah,sllavet duan

rendesi ka qe u pranua,por te gjithe do ta bejne pranimin legal,sepse nuk kan rrugedalje tjeter


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

5Normal Re: Njohja e Pavaresis se Kosovės prej Thu Apr 24 2008, 17:02

GoNi2

avatar
V.I.P
V.I.P
Monaco
Lihteshtejn
Koreja e Jugut
Norvegjija
Ishujt marshall
Nauru
Burkina Faso

Shiko profilin e anėtarit http://www.alb-digital.net

Sponsored content


Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi