Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Ēėshtja Kombėtare » Thaci: Kosova eshte shtet i te gjitheve

Thaci: Kosova eshte shtet i te gjitheve

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Thaci: Kosova eshte shtet i te gjitheve prej Sun Feb 17 2008, 06:38

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
17.02.2008
Hashim Thaci para deputeteve deklaroi se sot Kosova eshte e pavarur e lire dhe krenare. "Kosova po shpall pavaresine ne pajtim e propozimin e Ahtisaarit. U jemi mirejohes te gjithe atyre qe u sakrifkuan per liri.

15:32 - Seancen e hapi Kryetari i parlamentit Z. Jakup Krasniqi.
Presidenti sejdiu: "Zoti e bekofte Republiken e Kosoves"
Pas Presidentit Sejdiu, Kryeminisitri Thaci po lexon Deklaraten e Pavaresise.
Kryeministri Hashim Thaci lexoi deklaraten e pavaresise duke theksuar se nga sot Kosova eshte e pavarur, krenare dhe e lire.
“Kosova po shpalle pavaresine ne perputhje me planin e Ahtisarit.U jemi mirenjohes te gjithe atyre qe sakrifikuan per liri”, theksoi kryeministri Thaci gjate leximit te deklarates se pavaresise.
Ai shtoi se Kosova do te perballet me sfida te rendesishme, por sipas tij ajo do te jete e bashkuar dhe me vision politik properendimor. “Sfidat do te jene arsimi, shendetesia, ekonomia, integrimi, infrastruktura”, theksoi Thaci
Sipas tij, Kosova do te jete e te gjitheve dhe qellimi kryesor do te jete garantimi i te drejtave te pjestareve te komuniteteve te ndryshme.
“Askush nuk duhet te frikesohet per diskriminim, pasi qe te gjithe do te kene te drejta te barabarta”, theksoi kryeministri i pare i shtetit te ri te pavarur te Kosoves.
Ai nenvizoi se Kosova kerkon fqinjesi te mire me te gjithe shtetet e rajonit sidomos me Serbine. Kryeministri Hashim Thaci shprehur mirenjohje te vecante per familjen e presidentit te ndjere Ibrahim Rugova dhe ish-komandantit legjendar te UCK-se, Adem Jashari.


15:35 - Mes duartrokitjve Kryeministri Thaci filloi te lexoje deklaraten e pavaresise
.


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

2Normal Re: Thaci: Kosova eshte shtet i te gjitheve prej Mon Feb 18 2008, 04:32

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Kosova ėshtė e pavarur tashmė. Ky ėshtė fakt i pakontestueshėm historik, detyrat e shtėpisė janė tė ngarkuara me shumė ekuacione tė vėshtirė, por jo tė pazgjidhshme pėr elitėn dhe popullin e Kosovės. Kemi plot dėshmi qė vėrtetojnė katėrcipėrisht se Kosova ėshtė nė gjendje tė ecė me kėmbėt e saj drejt konsolidimit tė brendshėm.........


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi