Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Ēėshtja Kombėtare » Kreu Shtetror Ka Derguar Leter Per Njohjen e Pavaresis

Kreu Shtetror Ka Derguar Leter Per Njohjen e Pavaresis

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
18.02.2008
Kreu shtetėror i Kosoves i ka dėrguar letėr 192 vendeve tė botės ku kėrkohet njohja formale e shtetit tė ri.
Njė letėr i ėshtė dėrguar edhe Sėrbisė, por Qeveria e Beogradit e bėri tė qartė se nuk do ta pranonte kurrė pavarėsinė e Kosovės.

Nje nate me pare presidenti Fatmir Sejdiu, Kryeministri Hashim Thaēi dhe kryetari i parlamentit Jakup Krasniqi, kerkuan njohjen e pavaresise dhe marredhenie diplomatike me te gjithe vendet. Nje leter i eshte derguar edhe Serbise, por qeveria e Beogradit e beri te qarte se nuk do ta pranonte kurre pavaresine e Kosove. “I ashtuquajturi shtet i Kosoves nuk do te jete kurre vend anetar i Kombeve te Bashkuara”, ka deklaruar ministri i jashtem serb Vuk Jeremiē. Presidenti dhe Kryeministri i Serbise, Boris Tadic e Vojisllav Koshtuncia dhe drejtuesi i Partise Radikale, me te madhe opozitare serbe, Tomisllav Nikolic jane marre mbreme vesh qe ne afatin sa me te shkurter te mbahet mbledhja e Kuvendit te Serbise kushtuar shpalljes se pavaresise se Kosoves. Po ashtu per shkak te shpalljes se pavaresise se Kosoves. paralajmerohet proteste gjithepopullore dite e enjte me 21 Shkurt. (News24)


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi