Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Diskutime Shoqėrore » Zbulo personalitetin tend

Zbulo personalitetin tend

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Zbulo personalitetin tend prej Tue Feb 19 2008, 01:37

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Zbulo personalitetin tėndPėr tė bėrė kėtė test duhet tė jesh e qetėsuar dhe me mendje tėrėsisht “tė boshatisur” nga ēdo gjė. Pėrgjigju me sinqeritet dhe do tė zbulosh personalitetin tėnd.SHKALLA

Jeni duke ecur nė shkretėtirė, kur papritmas tė shfaqet njė shkallė...a) Si ato tė zjarrėfikesveb) Nė formė trekėndėshi (pra me dy pjesė tė hapura nga poshtė)c) Shkallė tė dredhuara (si ato qė vihen pėrbrenda njė shtėpie)d) Me shkallė tė gjėra tė fiksuara nė tokė

SA E GJATĖ ĖSHTĖ?a) Mė shumė se tyb) Sa tyc) Mė tė shkurtra se tyNGA Ē’LLOJ MATERIALI JANĖ TĖ PĖRBĖRA?

a) Hekurb) Drue) Mermer apo ēemento
Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

2Normal Re: Zbulo personalitetin tend prej Tue Feb 19 2008, 01:40

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
REZULTATET


ĒFARĖ PĖRFAQĖSON SHKALLAShkalla pėrfaqson miqėsinė. Forma e shkallės, tregon vlerėn qė, nė pergjithesi, i atribuohet kėtij sentimenti. Shpreh gjithashtu nivelin e dashurisė, vetėvlerėsimit, besnikėrisė, me anė tė sė cilės krijohen raportet e miqėsisė.

REZULTATETFormaA: Tregon mosbesimin ndaj miqėsisė, e shkaktuar ndoshta nga njė zhgėnjim i madh. Pėrtej kėsaj, ekziston, e fshehur nėn maskėn e indiferencės, dėshira pėr tė besuar ende nė njė person mik dhe keqardhja qė nuk e keni mė mik.B: Tregon aftėsinė, pėr tu admiruar, pėr tė lidhur miqėsi tė reja, por edhe njė lloj sipėrfaqsie nė drejtimin qė i jepet kėtyre miqėsive. Nė kėtė rast, miqtė konsiderohen si pikėza, pėr tu mbėshtetur nė momentet e vetmisė apo tė vėshtirėsive tė mėdha dhe si persona pėr tė cilėt nė rastin e duhur ėshtė e drejtė tė japėsh ndihmė.C: Tregon dėshiren pėr tė pasur pak miq, tė mirė zgjedhur, me tė cilėt lidhen raporte ekskluzive dhe nga tė cilat bota e tėrė, pėrfshi edhe partnerin/en, pėrjashtohen totalisht. Shpreh gjithashtu njė xhelozi tė madhe ndaj miqve, tė cilėt shihen si pronė private dhe qė nuk mund tė ndahen me askėnd tjetėr.D: Tregon se miqėsisė i atribuohet njė vlerė shumė e madhe. Besnikėri, disponibilitet dhe dashuri kundrejtė miqve, janė sentimentet qė dominojnė dhe gjallėrojnė Jeten. Gjithsesi, dhėnia e njė thesari tė tillė, kėrkon gjithashtu kalimin e disa provave.GJATĖSIAA: Dėshirė pėr tė lidhur miqėsi tė reja dhe vullnet pėr tė ruajtur pėrgjithmonė edhe miqėsitė e vjetra.B: Dėshirė pėr tė lidhur miqėsi tė reja, vetėm nė raste apo rrethana tė veēanta (psh pėr pushime) dhe njė sens ndjenje pėr tė lėnė pas dore miqtė e vjetėr.C: Mbyllje totale ndaj miqve tė rinj dhe njė vullnet shumė i fortė, pėr tė mbajtur vetėm pak miq dhe shumė tė zgjedhur. Shumė mė mirė madje nėse janė miq shumė tė vjetėr.MaterialiA: Miqtė e vjetėr thuajse nuk i llogarisni fare, madje kujtimi i momenteve tė kaluara me ta, ėshtė fshirė me kohė.B: Miqtė e vjetėr janė shumė tė rėndėsishėm pėr ju, nėn profilin afektiv dhe emotiv, aq sa as njė lloj mikju i ri nuk do tė arrijė ti zėvendėsojė.C: Miqtė e vjetėr janė tė destinuar tė mbeten tė shenjtė dhe tė pa cenueshėm, edhe nėse zbulohet se mė ta nuk ke asgjė tė


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi