Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Diskutime Shoqėrore » Testojeni veten.Jeni mendjelehte???

Testojeni veten.Jeni mendjelehte???

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Testojeni veten.Jeni mendjelehte??? prej Tue Feb 19 2008, 01:38

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Jeni mendjelehtė?!1. Papritmas ju ofrohet njė udhėtim trejavėsh - safari nėpėr natyrėn e mrekullueshme afrikane. Sa orė doni tė pėrgatiteni?a) Deri njė orė.

b) Deri gjysmė ore.

c) Deri dy orė.

2. Dorėn nė zemėr - sa kohė e kalon brenda ditės para pasqyrės?a) 10 herė e mė shumė

b) 6 deri 8 herė

c) Mė sė shumti 4 herė3. Nėse shihni nė ēantėn tuaj, do tė gjeni gjėra, tė cilat i mbani gjithnjė dhe gjėra tė cilat pothuajse kurrė nuk i mbani. Fjala ėshtė pėr kėto tė fundit, sa gjėra i keni tė cilat nuk i mbani kurrė?a) Shumė pak.

b) Shumė.

c) Disa.

4. Cili profesion ju mahnit mė shumė?a) Pilot ose stjuardesė.

b) Topmodele.

c) Ndihmės.

5. A mendoni se visheni mė mirė se shokėt tuaj?a) Po.

b) Jo aq.

c) Varet. Shija ndryshon.

6. A preferoni mė shumė njė makinė sportive apo njė limuzinė?a) Po, por duhet tė paktėn tė jetė njė Porshe.

b) Kryesorja, keni mundėsi ta bleni njė.

c) Mė sė miri t'i kishit tė dyjat.7. Sa para shpenzoni nė muaj pėr rroba?a) Afėrsisht 50 euro.

b) Nga 50 deri nė 100 euro.

c) Mbi 100 euro.


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

2Normal Re: Testojeni veten.Jeni mendjelehte??? prej Tue Feb 19 2008, 01:44

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
TABELA E REZULTATEVE

Pyetjet1 2 3 4 5 6 7

A. 0 5 10 5 10 5 0B. 10 0 0 10 0 0 5C. 5 10 5 0 5 10 100 - 15 pikėNuk jeni absolutisht mendjelehtė, sa qė prodhuesit e kozmetikės dhe kreatorėt e modės i bėni t'i shkulin flokėt nga koka. Pėr ju ėshtė "punė e madhe" se ēfarė pėrshtypje lini tek tė tjerėt. Jeni tė kėnaqur me vetveten dhe besoni se nuk ju duhet asgjė pėr pamjen tuaj tė jashtme.20 - 40 pikė

Mendjelehtėsia juaj qėndron ndėr kufijt e lejuar. Vetėvlerėsimi juaj ka njė kufi tė qėndrueshėm nė jetėn tuaj. Kjo ėshtė nė barazpeshė dhe nuk mbiēmohet nga ju. Ju e dini se kush jeni dhe e dini se si tė ndikoni me pamjen tuaj, por kėtė nuk e teproni. Qėndroni gjithmonė natyralė dhe nuk humbni shumė kohė para pasqyrės.45 - 70 pikėJu jeni mendjelehtė. Kėtė e dini, apo jo? Mė sė miri e ndieni veten kur jeni para pasqyrės dhe provoni gjėra tė ndryshme. Ngadalė pasqyra bėhet domethėnie e jetės pėr ju. Ka edhe gjėra tė tjera nė jetė tė cilat e bėjnė njeriun tė vlefshėm.


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi