Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Arti Dhe Kultura «« » Kėngetaret & Muzika Shqiptare » Genta Ismaili vjedh klipin e Jennifer Lopez

Genta Ismaili vjedh klipin e Jennifer Lopez

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Genta Ismaili vjedh klipin e Jennifer Lopez prej Thu Feb 28 2008, 04:30

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
shkruan : ZeriKosovar.com


Pasi i kishte munguar ekranit pėr njė kohė relativisht tė gjatė, nė daljen e saj tė fundit,kėngėtarja Genta Ismajli, u pėrball edhe me qortimet pėr klipin e ri, “tė vjedhur”. Njė lajm i bėrė i ditur nga revista albaniac nė internet dhe i shoqėruar mė pas me reagimet dhe qėndrimet e ndryshme tė fansave, rreth klipit dhe imazhit skenik tė Gentės
Bėhet fjalė pėr videon e kėngės “Sa ilaēe”, nė tė cilėn vėrehen sekuenca tė ngjashme me klipin e kėngėtares portorikane Jenifer Lopez, nė kėngėn “Hold it, don’t drop it”. Kėtu mori rrugė edhe pyetja: A ishte zgjedhje e Gentės apo e regjisorit tė klipit? E kontaktuar nga gazeta, kėngėtarja rrėfen pėr sekuencėn e ngjashme tė klipit tė saj dhe videos sė Jenifer Lopez. “Nuk mund tė them, qė klipi im i ngjan videos sė Jenifer Lopez.Mirėpo ėshtė vetėm njė detaj i vogėl, i realizuar nga regjisori, qė sjell ngjashmėri.Unė aspak nuk ngjaj me Lopezin, as nė veshje e as nė vallėzim. Po kėshtu as kėnga, dhe ritmet e saj nuk kanė tė pėrbashkėta me kėngėn e kėngėtares nė fjalė”, shprehet Genta Ismajli. Nga ana tjetėr, ajo pranon ngjashmėrinėe njė elementi nė klip,gjė tė cilėn e ka zbuluar vetėm pas pėrfundimit tė xhirimeve, por shprehet se nė kėtė mes nuk ka asgjė tragjike. “Ėshtė njė detaj, tė cilin unė e kam vėnė re,
vetėm pasi e kam realizuar tėrė klipin. Nė fund tė fundit kjo nuk ėhstė diēka tragjike sepse edhe artistėt e huaj, amerikanė apo evropianė i marrin detaje njėri – tjetrit”, shprehet kėngėtarja, e cila gjithsesi shton se klipi i saj i ri, “Sa ilaēe” vazhdon tė mbetet me vlera dhe nuk mund tė zhvlerėsohet vetėm pėr shkak tė disa ngjashmėrive me njė video tė njė kėngėtareje tė njohur nė botė.E pyetur nėse Genta ishte nė dijeni tė kėtij fakti dhe nėse ka ndikuar nė kėtė zgjedhje, ajo pėrgjigjet: “Nuk e kam ditur, qė disa sekuenca tė klipit ngjasonin me videon e Lopezit. Ėshtė njė zgjedhjee regjisorit dhe ma merr mendja, se ai e ka ditur kėtė fakt. Unė nuk jam pėrzier dhe kjo ėshtė diēka, qė e kam vėnė re vetėm pasi klipi kishte pėrfunduar i gjithi. Zakonishtnė xhirimin e videove tė mia nuk i fus hundėt nė regji.I lė qė ata tė kryejnė punėn, qė u takon (nėse janė profesionistė), si nė kėtė rastin nė Maqedoni. Aty kishte vėrtet njė ekip tė shkėlqyer, por ja qė ishte marrė njė detaj i vogėl nga njė klip tjetėr. Pėr kėtė arsye nuk mund tė them se kjo ishte njė punė e keqe e tyre, sepse nė tė vėrtetė ja vlen pėr t’u lėvduar. Pėr ne ėshtė vėshtirė, qė tė bėhemi si njė Xhenifer Lopez apo tė tjerat,qė i kanė arritur majat e famės dhe shitjeve tė albumeve nėmbarė botė.Sidoqoftė klipi ka dalė mjaft bukur dhe nuk ja vlen tė merremi me kritika tė pavlera”. Nė lidhje me aktivitetet e saj muzikore tė kėsaj periudhe, Genta tregon se ėshtė vazhdimisht e impenjuar me koncerte tė ndryshme, gjė qė zė tashmė pjesėn mė tė madhe tė kohės sė saj.

Nderkohe videot mund ti shihni tek faqja www.zerikosovar.com


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi